כמה עולה ביטוח צד ג'

השוואת מחירים בין 6 החברות המובילות בשוק

קצת רקע על צד ג': עלות של פוליסת ביטוח צד ג' מושפעת משקלול של נתונים רבים הנוגעים לאופי הרכב, זהות הנהג (גיל, היסטוריה על הכביש ועוד), וכן כמות האנשים העתידים להשתמש באופן קבוע עם הרכב. סוכנות ביטוח ותיקה יכולה להשיג לכם הנחות משתלמות בתיק הביטוח שלכם.

מה זה בכלל ביטוח צד ג'?

אם חלילה גרמת באמצעות הרכב שלך נזק רכושי לרכב או הולך רגל (פגיעה באופניים וכדו') שהיה לצדך בכביש, הניזוק – שהוא צד ג' כי אינו צד בחוזה שלך מול חברת הביטוח – יכול לתבוע את חברת הביטוח של הרכב שלך. ביטוח צד ג' מוכר גם בשוק הבנייה, כאשר קבלן שיפוצים משפץ דירה של לקוח, ושלא במתכוון גרם לנזק לרכוש של השכן. מה ששונה בביטוח רכב, שבביטוח רכב יש אפשרות לרכוש פוליסת 'ביטוח מקיף' המכסה בין היתר גם נזקים שנגרמו לצד ג'. ביטוח צד ג' אם כן, מהווה תחליף זול לביטוח מקיף.

כשרוכשים ביטוח לרכב שכולל פוליסת ביטוח צד ג' צריך לתת את הדעת להתקשרות עם סוכנות שנותנת פוליסה זולה וגם עזרה וסיוע בהגשת תביעה, וכן לרמת השירות והזמינות של חברת הביטוח. בתום תקופת הפוליסה אתם יכולים לשקול לעבור חברה, ולעשות שוב השוואת מחירים. המחירים מתעדכנים מדי תקופה, ולא מחייב שחברה שהייתה זולה בעבר היא גם כעת זולה.

איך ניתן להוזיל פוליסת ביטוח:

  1. אל תתעצלו! בצעו סקר שוק לגבי סוכן הביטוח (נחזור על זה שוב ושוב למרות שזה נשמע טריוויאלי).
  2. בנוסף, בצעו סקר שוק לגבי חברת הביטוח (סוכן טוב המקושר עם הרבה חברות, יעשה את זה עבורכם, בכל מקרה אל תסמכו עליו בעיניים עצומות).
  3. הסכמה עקרונית ל'השתתפות עצמית בביטוח רכב' גבוהה יותר במקרה של נזק – לא תמיד מומלץ אבל כדאי לבדוק.
  4. חברות הביטוח אוהבות לראות שאתם ילדים אחראים, ודואגים בעצמכם לבטיחות הרכב – התקנת מערכות התראה ברכב יוזילו את הפוליסה.

סקירה קצרה על חברות הביטוח המובילות בפוליסות צד ג'.

חברת הפניקס. חברה מבוססת ומוכרת בתחום הפנסיה, הביטוח ושוק ההון. מציעה 10% הנחה לביטוח צד ג' ללקוחות חדשים.

חברת AIG. חברה מוכרת בתחום הביטוחים באופן כללי, וגם בתחום ביטוחי הרכב. החברה מציעה 15% הנחה לרוכשים פוליסה באמצעות אתר האינטרנט של החברה. בנוסף לשלושה חודשי ביטוח חינם ללקוחות חדשים, שאין להם עבר של תביעות בשלושת השנים האחרונות. המבצע תקף לרכב המשמש לשימושים פרטיים, ובתנאי שגיל המבוטח הוא מעל 21.

חברת הראל. חברה העוסקת בביטוח, פנסיה, גמל, תיקי השתלמות, תכניות חיסכון, ניהול תיקי השקעות וקרנות נאמנות. הראל היא מהחברות הגדולות והמובילות בישראל. החברה מעסיקה סוכנים בכל רחבי הארץ. ומתמחה בכל המנעד הרחב של הביטוחים השונים, כולל ביטוח צד ג' לרכב. יש להם הצעות של עד 25% הנחה.

חברות נוספות המובילות בתחום ביטוח הרכב, הן: ביטוח ישיר (המציעה כעת עד 45% הנחה), ביטוח 9,000,000 (מציעה חיסכון של עד 2000 ₪) מנורה. ועוד.

בגדול עלות של ביטוח צד ג' פלוס חובה מתחיל מ-5000 ₪ ומעלה לשנה, אך כאמור, החברות מציעות הנחות ומחירים פר לקוח.

להתראות בינתיים, נשמח לשמור על קשר. (לא כצד ג' חלילה…).