ביטוח לרכב

ביטוח לרכב הינו הליך שגרתי שמבצע כל בעל רכב בעת רכישת רכב חדש או עם תום תוקפה של פוליסת ביטוח הרכב הנוכחית שלו. ביטוח לרכב כולל בתוכו מספר פוליסות ביטוח רכב שונות, המכילות בתוכן תנאים שונים ותוספות שונות. תעריפי הביטוח לרכב יכולים להשתנות בין חברות ביטוח הרכב הרבות ולכן כדאי לערוך השוואת מחירים בטרם רוכשים פוליסת ביטוח לרכב.

הצעות ביטוח לרכב

כיום, ישנה תחרות רבה בין חברות ביטוח הרכב בישראל כאשר לכל חברת ביטוח רכב ולכל סוכנות ביטוח רכב יש את הצעות ביטוח הרכב שלה ואת התעריפים שהיא גובה בעבורן. הצעות ביטוח לרכב יכללו בדרך כלל מספר סוגי ביטוחים שונים לפי בחירתו של הלקוח.

סוגי ביטוחים

קיימים שלושה סוגי ביטוח רכב שונים. הראשון הינו ביטוח חובה לרכב, השני הינו ביטוח מקיף לרכב ואילו השלישי הינו ביטוח צד ג' לרכב. ביטוח הרכב הראשון מכסה נזקי גוף שנגרמו כתוצאה משימוש ברכב המבוטח בעוד שני סוגי הביטוח האחרונים מכסים נזקי רכוש.

ביטוח מקיף לרכב

אחד מבין שלושת סוגי ביטוח הרכב שישנם הינו ביטוח מקיף לרכב. ביטוח מקיף מגן מפני נזקי רכוש שעתידים להיגרם לרכב המבוטח. בין תנאי פוליסת ביטוח מקיף לרכב ניתן לבטח את הרכב מבין מקרים של גניבה, תאונה, שריפה, נזקי מזג האוויר ועוד. מחירי ביטוח מקיף לרכב יקבעו על פי שיקולי חברת ביטוח הרכב המבטחת, ויתומחרו בדרך כלל על סמך מספר נתונים הקשורים לנהג הרכב ולרכב עצמו.

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב, הינו הביטוח היחידי מבין השלושה, אותו כל נהג רכב בישראל חייב לרכוש. מטרתו של ביטוח חובה היא להגן מפני נזקים, פציעות ופגיעות גוף שעלולות להגרם לנהג הרכב המבוטח, לנוסעיו, לנהגים אחרים שיבואו איתו במגע, לנוסעיהם ואף להולכי רגל בקרבת הרכב המבוטח. בכל הקשור למחירי ביטוח חובה לרכב, החוק קובע מספר נתונים אותם יש לחשב ואוסר על חברות ביטוח הרכב להחסיר מהם או לחרוג מהם לרעתו של המבוטח.

ביטוח צד ג לרכב

ביטוח צד ג' לרכב הינו ביטוח הרכב השלישי, אשר מטרתו להגן מפני נזקי רכוש שנגרמים לרכבים אחרים או לרכושם של אחרים כתוצאה ממגע עם הרכב המבוטח. ביטוח זה, נרכש בדרך כלל יחד עם פוליסת הביטוח המקיף שמבטחת מפני נזקי רכוש אחרים, ומהווה חלק מתנאי הפוליסה. ברם, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח צד ג לרכב גם בנפרד מביטוח מקיף ואף בחברת ביטוח רכב אחרת מזו בה נרכש הביטוח המקיף .

קבלו עכשיו הצעות מחיר בחינם!
הצעות מחיר לביטוח רכב