ביטוח צד ג לאופנוע

לא פעם אנו שומעים על תאונות שנגרמו בעקבות חוסר שמירת מרחק בין רכבים או בשל חוסר ריכוז של אחד הנהגים. תאונות אלה גוררות איתן בדרך כלל, נזקים רכושניים לאחד או יותר מכלי הרכב המעורבים בתאונה. אף אחד לא מתכנן תאונות אלו, אך הן מתרחשות לפרקים, ואליהן מתווספים הליכים שונים ותביעות כאלה ואחרות שדורשות פיצוי כלכלי שיכסה את הנזק שנגרם לרכוש. ביטוח צד ג לאופנוע נועד במיוחד בשביל לטפל במקרים דמוי אלה.

פוליסת ביטוח אופנוע צד ג

פוליסת ביטוח צד ג לאופנוע תכסה את הנזקים שיגרמו באם נהג האופנוע יהיה מעורב בתאונה כלשהיא אשר במהלכה יגרום נזק כלשהוא לכלי רכב אחר או לרכושו של אחר. תאונה כזו תהיה מלווה בדרך כלל במספר תהליכים מצד הרכב שנפגע, בניהם שליחת כלי הרכב למוסך לצורך תיקונים וטיפולים בנזקים שנגרמו שלאחריהם תגיע בדרך כלל תביעת הפיצויים. תביעת פיצויים זו תדרוש מהנהג הפוגע, במקרה זה רוכב האופנוע, לשלם לרכב הנפגע את מכלול העלויות שהצריכו תיקוני הרכב.

על מנת להמנע ממקרים בהם רוכב האופנוע יאלץ לשאת בכל עלות הפיצויים על הנזקים שיגרמו בעת תאונה, יש לרכוש פוליסת ביטוח צד ג לאופנוע שתעביר את האחריות לטיפול בענייני התביעה, מבעל הפוליסה, דהיינו רוכב האופנוע המבוטח, אל חברת הביטוח המבטחת וזו מצידה תנהל את הליכי התביעה ותשלם לתובע את הפיצויים הנדרשים. לרוב פוליסת ביטוח צד שלישי לאופנוע תכלל באותה פוליסת ביטוח מקיף לאופנוע שמבטחת מפני נזקי רכוש שעלולים להיגרם לאופנוע המבוטח כך שהמבוטח יוכל ליהנות משירותיה של אותה חברת ביטוח רכב לכלל פוליסות ביטוח האופנוע שלו.

תעריפי ביטוח צד ג לאופנועים

תעריפי ביטוח צד שלישי לאופנועים נקבעים על סמך מספר פרמטרים, בניהם: שוויו של האופנוע, שנת הייצור שלו, מינו של רוכב האופנוע, גילו של רוכב האופנוע, שנות הוותק שלו בנהיגה על הכביש, והיסטוריה של תביעות קודמות. ניתן להוזיל את תעריפי הביטוח של ביטוח צד ג לאופנוע על ידי הגדלת סעיף שנקרא השתתפות עצמית.

מטרתו של סעיף ההשתתפות העצמית היא למזער את כמות תביעות ביטוח הרכב שמגיעות לחברות ביטוח הרכב ולהביא לכך שכאשר מדובר בסכומי פיצויים נמוכים מאלה שיקבעו במסגרת דמי ההשתתפות העצמית ויכתבו בתנאי הפוליסה, המבוטח ישלם אותם בעצמו ולא יתבע אותם מחברת הביטוח שלו. מעבר לכך, ניתן להוזיל את תעריפי ביטוח זה על ידי סקירת ההצעות השונות של ביטוח צד ג לאופנוע שמציעות חברות ביטוח רכב ללקוחותיהן ובחירה בהצעת הביטוח המשתלמת ביותר, הן מבחינת העלות והן מבחינת השירות.

קבלו עכשיו הצעות מחיר לביטוח אופנוע!
הצעות מחיר