ביטוח נהג חדש

אחד מילדכם עבר את התיאוריה והטסט בהצלחה? מזל טוב! כעת מצטרף נהג חדש נוסף למשפחתכם. כמו לכל נהג אחר במשפחה, מוטלת החובה לרכוש לנהג החדש פוליסת ביטוח חובה לרכב, בלעדיה הוא לא יוכל לנסוע ברכב המשפחתי או ברכב הפרטי שלו. החוק מגדיר אחרת נהג חדש ונהג רגיל, ומכאן שגם חברות ביטוח רכב יערכו הפרדה בין פוליסות ביטוח רכב רגילות לבין פוליסות ביטוח נהג חדש.

מהו נהג חדש?

נהג חדש מוגדר ככזה מרגע שהוא מוציא את רישיון הנהיגה שלו ועד לרגע בו הוא רוכש ניסיון של שנתיים בנהיגה על הכביש. משרד התחבורה קובע שתי הגבלות שחלות על כל נהג חדש. על פי ההגבלה הראשונה, נהג חדש מחויב לנסוע במשך שלושת החודשים הראשונים מרגע הוצאת רישיונו, בליווי של נהג מלווה בלבד. נהג מלווה מוגדר בחוק כנהג מעל גיל 24, בעל 5 שנות וותק בנהיגה לפחות. או לחילופין, כנהג מעל גיל 30, בעל 3 שנות וותק בנהיגה. על פי ההגבלה השנייה, נהג חדש יהיה רשאי להסיע ברכבו שני נוסעים לכל היותר (כל זמן שאין איתו ברכב נהג שמוגדר כמלווה).

ביטוח רכב לנהג חדש

כל נהג חדש, צריך לרכוש פוליסת ביטוח ייחודית בשנתיים הראשונות לנהיגתו. פוליסת ביטוח זו נקראת פוליסת ביטוח רכב לנהג חדש. כידוע, אחד הגורמים שמשפיעים על חברות ביטוח רכב בעת תמחור פוליסות ביטוח הרכב שלהן, הוא מספר שנות הוותק שיש לנהג הרכב. ככל שלנהג יש יותר שנות ניסיון בנהיגה בכבישים, סטטיסטית הסיכויים שהוא יקלע לתאונה נמוכים יותר, ולכן דמי הביטוח של פוליסת ביטוח הרכב לנהג כזה, יהיו נמוכים משמעותית מתעריפי דמי הביטוח של פוליסת ביטוח לנהג חדש.

ביטוח חובה לנהג חדש

פוליסת ביטוח רכב לנהג חדש, תכלול בתוכה באופן קבוע ביטוח חובה לנהג חדש וזאת על פי הנדרש בחוק. ביטוח חובה לנהג חדש יכיל בתוכו את כל אותם התנאים ואותם הסעיפים שכל פוליסת ביטוח חובה לרכב כוללת מבלי להחסיר אף לא אחד מהם, שוב, על פי האמור בחוק. ברם, במידה וחברת ביטוח רכב כלשהיא מעוניינת להוסיף לפוליסת ביטוח רכב חובה לנהג חדש סעיפים נוספים, היא רשאית לעשות זאת רק כאשר הדבר יפעל לטובת המבוטח.

ביטוח מקיף לנהג חדש

נוסף על ביטוח חובה לנהג חדש, ישנה פוליסת ביטוח רכב נוספת, אותה ניתן לכלול יחד עם פוליסת ביטוח חובה לנהג חדש, או לרכשה בנפרד. פוליסת ביטוח זו נקראת פוליסת ביטוח מקיף לנהג חדש ומטרתה העיקרית להבטיח לנהג החדש כיסוי והגנה מפני תביעות ביטוח במקרים בהם הנהג החדש נקלע לתאונה במהלכה נגרם נזק לרכבו או לרכבו של נהג אחר או לרכושו. פוליסה זו תעניק למבוטח את הפיצויים הכספיים שידרשו ממנו בעת תביעת ביטוח או בעת תיקון נזק שיגרם לרכבו.

פוליסת ביטוח נהג חדש

פוליסת ביטוח לנהג חדש כוללת בתוכה ביטוח חובה , ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לרכב, כמו כל פוליסת ביטוח רכב רגילה. ההבדלים בין הפוליסות יתבטאו בעיקר בתעריפי הפרמיה שדורשות חברות ביטוח רכב בעבור פוליסות ביטוח נהג חדש. הואיל וידוע כי חברות ביטוח לרכב מתמחרות את דמי הביטוח שהן גובות בעד פוליסות לביטוח רכב, על סמך מכלול נתונים שונים שמרכיבים את "רמת הסיכון" שהן לוקחות על עצמן, יוצא כי נתוניהם של הנהגים החדשים מעלים בצורה ניכרת את רמת הסיכון, ומכאן שהמחירים יעלו.

עלות ביטוח לנהג חדש

חשוב לשים לב מה פוליסת ביטוח נהג חדש כוללת בתוכה, היות וכל סעיף או תוספת שתכתב בפוליסת הביטוח, משפיעה ישירות על דמי הביטוח ועל אותה עלות ביטוח לנהג חדש. לדוגמה: פוליסת ביטוח רכב עבור נהג חדש יכולה לכלול במסגרת תנאי פוליסת הביטוח שלה, תוספות כמו שירות חילוץ במקרים בהם הרכב נתקע בעקבות תקלה כלשהיא, או סעיפים שמבטיחים את הכיסוי המבוקש גם במקרים בהם תהיה רעידת אדמה או מהומות.

כאמור, סעיפים אלה משפיעים על מחיר הפוליסה ולכן כדאי לבדוק טרם רכישת פוליסת ביטוח נהג חדש ולברור את התנאים והתוספות בהם אתם מעוניינים מבין אלו שנראות לכם מיותרות. כך, תוכלו להוזיל במקצת את עלות הביטוח שתדרשו לשלם.

השוואת ביטוח רכב לנהג חדש

מאחר ותעריפי ביטוח רכב לנהג חדש גבוהים יותר מתעריפי ביטוחי רכב לנהגים וותיקים, חשוב מאוד לבצע תהליך שנקרא השוואת ביטוח רכב לנהג החדש. בעזרת תהליך זה, יוכלו הנהגים החדשים, לשמוע מספר הצעות מחיר שונות של ביטוח רכב לנהג חדש, לבחון אותן לעומקן (דהיינו, לבחון על מה בדיוק משלמים בכל פוליסת ביטוח של כל חברה), להשוות בניהם ולבחור בהצעת ביטוח רכב לנהג חדש הטובה ביותר.

קבלו עכשיו הצעות מחיר בחינם!
הצעות מחיר לביטוח רכב