ביטוח רכב: טיפים

ביטוח רכב הינו ביטוח שכלל נהגי ישראל נאלצים לרכוש לרכבם. ניתן לבחור אילו סוגי ביטוח רכב לרכוש בנוסף על ביטוח חובה לרכב (אותו כלל נהגי ישראל חייבים לרכוש). אולם, מלבד תנאי פוליסת ביטוח חובה שקבועים בחוק, תנאי פוליסת ביטוח מקיף ותנאי פוליסת ביטוח צד ג' אינם קבועים בחוק ונתונים לשיקולן של חברות ביטוח הרכב השונות, ולכן, חשוב לשים לב למספר דגשים בטרם רוכשים פוליסת ביטוח לרכב. להלן מספר טיפים שיסייעו לכם לרכוש את פוליסת ביטוח הרכב המשתלמת ביותר לרכבכם:

בחינת תנאי פוליסת ביטוח הרכב

יש לבחון בקפידה את תנאי פוליסת ביטוח הרכב שמוצעת לכם. במקרים רבים תראו כי ישנם מספר סעיפים שאינם נדרשים לכם (כגון: שירותי החלפת תקר או שירות נהג שייקח את הרכב לטסט השנתי) וויתור עליהם יכול להוזיל משמעותית את תעריפי הפרמיה שתאלצו לשלם בעבור פוליסת ביטוח רכב זו.


עריכת השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות

רצוי מאוד, בטרם רכישת ביטוחי רכב מכל סוג שהוא, לבדוק מספר הצעות ביטוח רכב שונות, מאחר ולכל חברת ביטוח רכב יש את תנאי פוליסת ביטוח הרכב הייחודיות שלה, ואת התעריפים שהיא גובה בעבור שירותיה, יוצא כי התנאים והתוספות כמו גם המחירים שכל חברת ביטוח רכב מציעה שונים בתכלית ולכן חשוב לבדוק מספר הצעות מחיר שונות ולא לבחור בזו הראשונה.


בדקו את יחסו של סוכן הביטוח שלכם

מאחר וביטוח הרכב שלכם אינו מסתכם בשיחה בודדה ובחתימה אחת על חוזה פוליסת ביטוח הרכב שלכם, וסביר שתידרשו לשוחח עם סוכן ביטוח הרכב שלכם ואף לקבל את עזרתו בשנית, רצוי לבדוק עוד בהתחלה מהו יחסו אליכם, האם הוא נינוח וסובלני? האם הוא מסביר לכם את תנאי הפוליסה וקשוב לשאלותיכם ולדרישותיכם? וכדומה..


מסירת מידע מלא ואמין לחברת ביטוח הרכב המבטחת

לצערנו, יש כאלו המנסים "לרמות" את חברת ביטוח הרכב שלהם על ידי מסירת מידע שקרי וזאת במטרה לזכות לאי אילו הנחות בתעריפי ביטוח הרכב. ובכן, מעבר לכך שמסירת פרטים שקריים הינה עבירה פלילית על החוק, מצב כזה יכול לסבך אתכם רבות במקרים בהם תדרשו לעזרתה של חברת ביטוח הרכב שלכם ויכול שהיא מצידה תתנער מכל אחריות כלפיכם.


מחשבון הביטוח של משרד האוצר

שימוש במחשבון ביטוח הרכב של משרד האוצר, יאפשר לכם להיות מודעים לתעריפים אותם חברות ביטוח הרכב השונות רשאיות לדרוש בעבור שירותי ביטוח הרכב שלהן. כך, תוכלו לדעת מאילו הצעות מחיר להתרחק ובאופן כללי, מהו הממוצע של דמי הפרמיה אותם תאלצו לשלם בעבור ביטוח רכבכם.


התאמת הכיסוי הביטוחי לצורך ולאופי השימוש ברכב

מי שיתאים את פוליסת ביטוח הרכב שירכוש על פי הכיסוי הביטוחי שנדרש לו יוכל להוזיל משמעותית את מחיר הפרמיה שיאלץ לשלם לחברת ביטוח הרכב שמבטחת אותו. למשל: נהגים שומרי שבת שאינם נוסעים בשבתות וחגים יכולים לרכוש פוליסת ביטוח רכב ייחודית המתאימה לנהגים שאינם נוסעים בשבתות ובימי חג וליהנות מהנחה על הימים בהם הם אינם עושים שימוש ברכב.


התאמת תוקפו של ביטוח הרכב

ניתן לרכוש פוליסת ביטוח רכב גם לתקופות הקצרות משנה שלמה, כך שמי שיודע כי הוא עתיד לטוס לחו"ל בקרוב או להחליף את הרכב הנוכחי, רצוי שיבצע את שיקוליו וישקול ברצינות רכישת פוליסת ביטוח רכב לתקופה הקצרה משנה (ביטוח רכב לשבוע, ביטוח רכב לחודש או ביטוח רכב לתקופה ארוכה יותר) ואל ימהר לרכוש פוליסת ביטוח רכב שנתית, שכן, "יציאה מוקדמת" תחייב את המבוטח לשלם קנס.

קבלו עכשיו הצעות מחיר בחינם!
הצעות מחיר לביטוח רכב