ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע או קטנוע, בדומה לביטוח רכב, הינו חשוב והכרחי לכל נהג המעוניין לבטח את עצמו מפני תרחישים שעלולים לגרום לו נזק כספי. יש לציין כי לעניין החוק, אין כל הבדל בין אופנוע לקטנוע. שניהם נכללים תחת הגדרת “רכב דו גלגלי” והאבחנה ביניהם מתבצעת בעיקר על פי גודל, הספק מנוע וכדומה.

ביטוח לאופנוע מורכב משלושה סוגי ביטוחים נפוצים אפשריים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג’. ניתן לרכוש כל אחד מהם בנפרד, או כחבילת ביטוח אחת כוללת.

ביטוח חובה לאופנוע

נהגי אופנועים בישראל מחויבים על פי חוק לרכוש פוליסת ביטוח חובה לאופנוע, בדיוק כמו נהגים בכלי רכב אחרים. מטרת הביטוח הינה להעניק כיסוי מפני נזקי גוף שעלולים להגרם בשל שימוש באופנוע, הן לרוכב האופנוע עצמו והן לאחרים המעורבים בעת תאונה.

» קראו בהרחבה על: ביטוח חובה לאופנוע

ביטוח מקיף לאופנוע

רכישת פוליסת ביטוח אופנוע מקיף, בניגוד לביטוח חובה, הינה רשות ואינה מחויבת על פי חוק, ולמרות זאת, רבים בוחרים לרכוש אותה. מטרת הביטוח הינה להעניק כיסוי מפני נזקי רכוש שעלולים להגרם לאופנוע, גם כתוצאה ממקרים בהם לא נעשה בו שימוש, כגון גניבה ונזקי טבע.

» קראו בהרחבה על: ביטוח מקיף לאופנוע

ביטוח צד ג’ לאופנוע

פוליסת ביטוח אופנוע צד ג’, בדומה לפוליסת ביטוח מקיף, הינה רשות ויכולה להיות כלולה בפוליסת הביטוח המקיף, או לחילופין, להרכש בנפרד. מטרת הביטוח במקרה זה הינה לבטח את בעל האופנוע מפני נזקי רכוש שעלולים להגרם לצד שלישי כתוצאה משימוש באופנוע.

» קראו בהרחבה על: ביטוח צד ג’ לאופנוע

מחירי ביטוח אופנוע

תעריפי ביטוח אופנועים נמצאים במגמת עליה, ויוצא כי משנה לשנה הם רק הולכים ומתייקרים. עליית המחירים המתמשכת נובעת מכך שחברות הביטוח רואות בענף ביטוח האופנועים ענף שמלווה ברמת סיכון גבוהה מאוד, ולכן הן גובות תעריפי פרמיות ודמי ביטוח גבוהים. ניתן להבין כי הערכת הסיכון המתבצעת לאופנוע, רכב דו גלגלי המועד לגניבה ובעל סטטיסטיקות גבוהות של תאונות, אל מול הערכת הסיכון לרכב פרטי, גורמת לכך שמחיר פוליסת ביטוח קטנוע או אופנוע יהיה יקר יותר.

על מנת לדעת כמה עולה ביטוח אופנוע, יש להבין קודם ממה מושפע מחיר דמי הביטוח. מאפיינים שונים משפיעים על חישוב גובה הפרמיה שתגבה חברת הביטוח, וביניהם גיל הנהג, נפח מנוע, סוג האופנוע וכדומה. נתוני המאפיינים משוקללים על ידי חברת הביטוח לכדי הערכת הסיכון הפוטנציאלי להתרחשות אירוע שיגרום לתביעת הביטוח.

עלות ביטוח לאופנוע מגלמת בתוכה גם את סוגי הכיסויים והתוספות הכלולים בתנאי הפוליסה, גובה דמי ההשתתפות העצמית של המבוטח, ותנאי התשלום לפיצוי הכספי.

השוואת ביטוח אופנוע

השוואת מחירים של פוליסות ביטוח אופנועים הוא צעד מומלץ וחיוני. השוואה זו צריכה להתבצע הן בהיבט של בדיקת המחירים בין החברות, אך גם בהיבט של תנאי הפוליסה והכיסויים שמציעה כל אחת מהחברות.

תהליך השוואת ביטוח אופנוע באינטרנט יכול להיות פשוט ונוח וניתן לבצעו כאן באתר בקלות ובמהירות. השאירו פרטים בטופס העליון ותוכלו לקבל מגוון הצעות מחיר אטרקטיביות ממגוון חברות וסוכנויות ביטוח בישראל.