ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח חובה לאופנוע

ביטוח חובה לאופנוע זהה ברובו לביטוח חובה שגרתי, ומטרתו להעניק כיסוי במקרים בהם חלילה, נגרם נזק גופני למבוטח, לנוסעיו, לנהגים אחרים ולנוסעיהם שהיו באינטראקציה עם האופנוע המבוטח ואף להולכי רגל ששהו בקרבת האופנוע המבוטח. ביטוח חובה הינו חובה על פי החוק, ולכן כל אופנוען חייב לרכוש פוליסת חובה, אחרת לא יורשה לנהוג בכבישי ישראל.

נהיגה באופנוע מסוכנת הרבה יותר מנהיגה ברכב פרטי, שנחשב לממוגן ובטיחותי בהשוואה לאופנוע. היות ומבנה האופנוע משאיר את נהג האופנוע חשוף למפגעים שונים במהלך כל נסיעתו, הסיכויים לתאונת דרכים עם פגיעה פיזית גדלים משמעותית. עובדה זו, מעלה את רמת החשיבות של רכישת פוליסת ביטוח חובה, והיא הופכת לנחוצה הרבה יותר כאשר מדובר בביטוח חובה לאופנוע. יתרה מכך, הסיכון הפוטנציאלי הכרוך בנהיגה באופנוע, מייקרת גם את מחיר הפוליסה בהתאם, בהשוואה למחיר ביטוח רכב רגיל.

מה מכסה ביטוח חובה לאופנוע?

פוליסת ביטוח חובה לאופנוע מעוגנת בחוק, ולכן היא כבר כוללת בתנאיה את כל הסעיפים ההכרחיים לצורך מתן פיצויים הולם במקרים בהם נגרם נזק גופני בעת תאונה או מקרה אחר כתוצאה משימוש באופנוע.

יחד עם זאת, ישנם שני סוגי פוליסות חובה לאופנועים, האחת ללא השתתפות עצמית והשניה עם דמי השתתפות עצמית. ביטוח חובה לאופנוע, הכולל השתתפות עצמית מעניק לרוב כיסוי נרחב יותר, במסגרתו כלול פיצוי כספי בגין אבדן השתכרות, הוצאות רפואיות וכן פיצוי בגין כאב וסבל.

כמה עולה ביטוח חובה לאופנוע?

מחירי דמי ביטוח חובה לאופנועים נקבעים על פי מספר משתנים שקבע המפקח על הביטוח וביניהם: גילו של נהג האופנוע, נפח המנוע, סוג האופנוע וכיוצא בזה.

משתנים אלה מחייבים את חברות הביטוח לחשב את מחירי הפרמיה על פיהם, וללא תוספות אחרות, וזאת על מנת לשלול מקרים בהם בעלי אופנועים ימנעו מרכישת פוליסת ביטוח חובה, בשל מחירי דמי ביטוח גבוהים מידי שאינם יכולים לעמוד בהם, ובכך יעמידו את עצמם בפני מציאות של עבירה על החוק וגרוע מכך, בפני מצב בו הוא עלולים להיות מעורבים בתאונה, ולשאת בעצמם בכל ההוצאות הנלוות לטיפולים של נזקים גופניים כאלה ואחרים.

בנוסף, תעריפי ביטוח חובה לאופנוע עדיין נחשבים גבוהים יחסית לתעריפי ביטוח חובה לרכב, ולעיתים הפער בניהם יכול להיות משמעותי.

מי שמעוניין לרכוש ביטוח חובה לאופנוע, שיהיה הכי זול ומשתלם, יכול לבצע השוואת מחירים באינטרנט בצורה נוחה ויעילה. מלאו את הטופס העליון כאן באתר, ותקבלו מגוון הצעות מחיר ללא התחייבות לביטוח אופנוע.