ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח צד ג’ לאופנוע

ביטוח צד ג’ לאופנוע, או בשמו הנוסף, ביטוח צד שלישי, מיועד לספק כיסוי לנזקי רכוש העלולים להגרם לצד שלישי. לא פעם אנו שומעים על תאונות שנגרמו בעקבות חוסר שמירת מרחק בין רכבים או בשל חוסר ריכוז של אחד הנהגים. תאונות אלה גוררות איתן בדרך כלל, נזקי רכוש לאחד או יותר מכלי הרכב המעורבים בתאונה, ולכן ישנה חשיבות רבה לפוליסת ביטוח אופנוע צד ג’, שתגן על המבוטח במקרים כאלה.

מה מכסה ביטוח צד ג’ לאופנוע?

פוליסת ביטוח צד ג’ לאופנוע או לקטנוע מספקת כיסוי והגנה במקרים בהם המבוטח הסב נזק לרכושו של צד שלישי, בין אם מדובר לנזק לכלי רכב או כל רכוש אחר. במקרים מסוג זה, חברת ביטוח הרכב נושאת באחריות ואף בתשלומי הנזקים שנגרמו, כמו גם בהוצאות המשפטיות, במקום רוכב האופנוע, כל זמן שדמי הפיצויים שידרשו יעמדו בתקרה שצוינה בתנאי הפוליסה אותה רכש.

על פי רוב, פוליסת ביטוח צד שלישי לאופנוע נכללת כבר בפוליסת ביטוח אופנוע מקיף, במידה וזו נרכשה, אך ניתן גם לרכוש אותה בצורה נפרדת, גם ללא תלות ברכישת הביטוח המקיף.

תעריפי ביטוח צד ג לאופנוע

מחירי ביטוח צד ג’ נקבעים על פי רמת הסיכון הגבוהה שיש בפוליסות ביטוח אופנוע, ומתוקף זאת, מחיר ביטוח כזו לאופנוע יהיה גם הוא גבוה באופן משמעותי ביחס לפוליסת ביטוח רכב פרטי.

מספר פרמטרים הנלקחים בחשבון בקביעת מחיר דמי הביטוח הם: שוויו של האופנוע, שנת הייצור שלו, מינו של רוכב האופנוע, גילו, שנות הוותק שלו בנהיגה על הכביש, והיסטוריה של תביעות קודמות. ניתן להוזיל את תעריפי ביטוח אופנוע צד ג’ על ידי הגדלת סעיף שנקרא השתתפות עצמית.

מטרתו של סעיף ההשתתפות העצמית היא למזער את כמות תביעות הביטוח שמגיעות לחברה המבטחת, ולהביא לכך שכאשר מדובר בסכומי פיצויים נמוכים מאלה שיקבעו במסגרת דמי ההשתתפות העצמית ויכתבו בתנאי הפוליסה, המבוטח ישלם אותם בעצמו ולא יתבע אותם מחברת הביטוח שלו.

מעבר לכך, ניתן להוזיל את המחיר ולדעת מראש כמה עולה ביטוח צד ג’ לאופנוע על ידי ביצוע השוואת מחירים מהירה ועילה כאן באתר, באמצעות מילוי הטופס העליון, וקבלת שלל הצעות מחיר בצורה קלה וידידותית.