ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

שאלות ותשובות בנושא ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע מוגדר בחוק כביטוח רכב דו גלגלי (כמו גם ביטוח קטנוע) וגם הוא, כמו כל כלי רכב אחר, חייב ברכישת ביטוח חובה הנחשב יקר יותר מאשר ביטוח חובה לרכב. לפניכם שאלות נבחרות בנושא ביטוח אופנוע.

רשימת שאלות נפוצות

למה חשוב לבטח אופנוע?
אופנוע כידוע הינו כלי רכב מסוכן, ולכן בכל הקשור לעניין ביטוח חובה לאופנוע, החובה ברכישתו מובנת ומשתמעת לכל פנים. אולם, כאשר מדובר בביטוח מקיף לאופנוע או בביטוח צד ג’ לאופנוע ישנם רבים שלא יראו את החשיבות שבדבר. מאידך, ישנם רבים אחרים, שיבחרו לבטח האופנוע שלהם גם בפוליסות ביטוח מקיף ופוליסות ביטוח צד ג’ ולהימנע ממצבים עתידיים בהם הם יאלצו לשלם על הנזקים שיגרמו לאופנוע או שיגרום האופנוע.

במה שונה ביטוח אופנוע מרכב פרטי?
ביטוח אופנוע שונה מביטוח רכב פרטי במספר דברים. ראשית, החוק עורך הפרדה בין ביטוח רכב פרטי לבין ביטוח אופנועים. שנית, בניגוד לביטוח רכב פרטי, בו חברות ביטוח הרכב עטות על הנהגים, מפתות ומציעות להם מגוון ענק של תנאים ותעריפים מוזלים לביטוח רכב, כאשר מדובר בביטוח אופנועים, בעלי האופנועים נתקלים בקשיים במציאת פוליסות ביטוח אופנוע משתלמות וזולות.

האם ביטוח לאופנוע יקר מביטוח לרכב?
כן. ביטוח לאופנוע יקר יותר מביטוח לרכב פרטי באופן משמעותי. הסיבות לכך מקורן בהתייחסותו של החוק לדבר, ובהתייחסותן של חברות ביטוח הרכב לדבר. גם החוק בישראל וגם חברות ביטוח הרכב, רואות את האופנועים כסיכון ביטוחי גבוהה יותר. לכן, חברות ביטוח הרכב, בגיבויו של החוק, מתמחרות את פוליסות ביטוח האופנועים תוך התייחסות למכלול נתוני האופנוע יחד עם רמת הסיכון עליהן לקחת על עצמן כאשר הן מבטחת את האופנועים, כתוצאה מכך, המחיר של ביטוח אופנוע יקר יותר.

האם חובה לרכוש ביטוח מקיף לאופנוע?
לא. נהג אופנוע חייב ברכישת ביטוח חובה לאופנוע בלבד. רכישת ביטוח מקיף לאופנוע, הינה בגדר רשות והמלצה בלבד. ואכן, חברות ביטוח רכב רבות, סוכני ביטוח רבים ואפילו מכרים של בעלי אופנועים, ימליצו לבעל האופנוע לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לאופנועו. הסיבות לכך רבות וכוללות בין היתר את העובדה שאופנוע הינו כלי רכב קל יחסית שניתן לגנוב ביתר קלות.

האם ביטוח אופנוע מקיף כולל גם ביטוח צד ג’?
ניתן לכלול בפוליסת ביטוח מקיף לאופנוע גם פוליסת ביטוח צד ג’ לאופנוע, אך אין כל הכרח לעשות זאת. מי שיבחר מהשיקולים שלו, לבטח את אופנועו בפוליסת ביטוח מקיף לרכב בחברת ביטוח רכב אחת, אשר הציעה לו מחיר טוב, ואילו לרכוש פוליסת ביטוח צד ג’ לאופנוע בחברת ביטוח רכב אחרת, שהציעה לו הצעה משתלמת אחרת, יכול בהחלט לרכוש את שתי הפוליסות בנפרד.

כיצד ניתן להוזיל את מחיר הביטוח לאופנוע?
למרות שמחירי ביטוח אופנועים נחשבים ליקרים מאוד, ישנן חברות ביטוח רכב מסוימות, המציעות הנחות שונות לבעלי האופנועים. הנחות אלה, מאפשרות רכישת פוליסת ביטוח אופנוע מוזלות יחסית, ומיועדות לנהגים זהירים, כאלה שאין להם עבר של תאונות דרכים או עבירות תנועה.

בנוסף, פוליסת ביטוח אופנוע, כמו כל פוליסת ביטוח רכב אחרת כוללת בתוכה מגוון רחב של סעיפים, תנאים ותוספות שמופיעות בפוליסת הביטוח. ניתן לחסוך ולהוזיל מחירי פוליסת ביטוח אופנוע, על ידי הפחתת סעיפים או תוספות שאינן נחוצות בהכרח לבעל הפוליסה. למשל: מבוטח שיבחר להחסיר מפוליסת ביטוח האופנוע שלו את הסעיף בו נכתב כי חברת ביטוח הרכב שמבטחת אותו תספק לו שירותי חילוץ וגרירה, יוכל להוזיל משמעותית את תעריפי דמי הביטוח שהוא יצטרך לשלם.

מדוע כדאי לבצע השוואת מחירים לביטוח אופנוע?
על מנת לרכוש ביטוח אופנוע שיהיה זול, יעיל ומכסה באופן הנחוץ, חשוב לבצע השוואת הצעות מחיר בין מספר חברות ביטוח רכב שונות. השוואה זו, תאפשר לבעל האופנוע להתוודע אל מספר הצעות ביטוח אופנוע שונות שכוללות תנאי פוליסה שונים, לבחור בפוליסת ביטוח האופנוע שמתאימה במיוחד עבורו, הן מבחינת הכיסויים והן מבחינת תעריפי הפרמיה הנדרשים.