ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח חובה משרד האוצר

מאז שנת 2002, הרפורמה במחירי ביטוח חובה השפיע רבות על שוק חברות הביטוח. כל עוד שבעבר מחירי ביטוח חובה היו קבועים ומעוגנים בחוק, כיום הפך הדבר נתון לשיקוליהן השונים של חברות הביטוח. אף על פי כן, משרד האוצר, מכתיב את דברו גם בכל הקשור לענייני ביטוח חובה. על פי משרד האוצר, גם כאשר התעריפים עצמם אינם קבועים בחוק וכל חברה יכולה לשנות את מחירי פוליסת ביטוח החובה כאוות נפשה, ביטוח חובה מחייב עמידה בגובה המחירים המקסימלי שנקבע לתעריפי ביטוח חובה.

מחשבון משרד האוצר

משרד האוצר התמקד בחשיבותו של ביטוח חובה לרכב, והעלה לאתר הבית שלו מחשבון מיוחד המחשב את מחירי פוליסות ביטוח החובה לרכב. המחשבון משקלל מספר נתונים הכרחיים הנדרשים לצורך תמחור פוליסת ביטוח החובה, ומציג לגולש את מחירה המקסימלי של פוליסת ביטוח החובה לרכב שלו. כמובן שמחירי פוליסת ביטוח החובה משתנים בהתאם לסוג הרכב, גיל הנהג וכדומה, ממש כמו שישתנו בהצעותיהן של חברות הביטוח השונות שמשקללות גם הן נתונים אלו.

לאחר חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכבכם באמצעות מחשבון ביטוח רכב, כדאי לערוך השוואת מחירים בין מספר חברות ביטוח שונות ולבחור לבטח בחברה שהצעת המחיר שלה לא עולה על התעריף שהציג המחשבון. יתרה מזאת, באתר משרד האוצר, יכתבו כלל הנתונים על פיהם חברות הביטוח אמורות לחשב ולתמחר את פוליסות ביטוח החובה שלהן, ואף יציגו את חברות הביטוח שעומדות בדרישות. חברת ביטוח אינן רשאיות לחשב מחירי ביטוח חובה על סמך נתון שאינו מופיע ברשימה של אתר משרד האוצר, ברם, הן רשאיות שלא לכלול את כלל הנתונים בשקלול שלהן.

פיקוח משרד האוצר על מחירי ביטוח חובה

בכל הנוגע לביטוח חובה, אומנם אין תעריף מחירים קבוע, וכל חברת ביטוח רשאית לתמחר את פוליסת ביטוח החובה לרכב שלה כרצונה, אולם חברות הביטוח אינן רשאיות לקבוע סכום שעולה על התעריף שמציג מחשבון ביטוח החובה שמופיע באתר משרד האוצר.

כל חריגה שלא לטובתו של המבוטח, בעניין מחירי ביטוח חובה תאפשר למבוטח להתלונן ולהודיע ליחידה המיוחדת של פניות הציבור (המגיעות למפקח על הביטוח) על ההבדל הניכר במחירי ביטוח החובה שהציעה אותה חברת ביטוח. המפקח על הביטוח מצדו, יבדוק את הטענות ויוודא שלא תהיה חריגה ממחירי ביטוח החובה שיציג המחשבון.

לעומת זאת, אם החריגה במחירי ביטוח החובה יהיו לטובתו של המבוטח, לא תהיה שום בעיה וחברת הביטוח תהיה רשאית להעניק הנחות כאלו ואחרות בהתאם לשיקוליה הפרטיים. נוסף על כך, משרד האוצר מדגיש לקהל המבוטחים כי גם במקרים בהם מבוטח רכש ביטוח חובה לרכב אצל אחת מחברות הביטוח או סוכנויות הביטוח הרבות, אין כל חובה הדורשת ממנו לרכוש גם את הביטוח המקיף לרכב ואת ביטוח צד ג’ באותה חברת ביטוח או סוכנות ביטוח ומכאן שיש למבוטח סיכוי רב לרכוש פוליסת ביטוח חובה מוזלת.