ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

שאלות ותשובות בנושא ביטוח חובה

כל נהג בישראל חייב לרכוש ביטוח חובה לרכבו. מטרת הביטוח היא להגן על הנהג המבוטח מפני נזקי גוף שעלולים להגרם לו, לנהגים אחרים ונוסעיהם ואף להולכי רגל אקראיים שעלולים להפגע כתוצאה משימוש ברכב המבוטח. לפניכם תשובות למגוון שאלות נפוצות בנושא.

רשימת שאלות נפוצות

כמה עולה ביטוח חובה?
ככלל, תעריפי הפרמיה, כלומר תעריפי דמי הביטוח שיגבו בעבור הכיסוי שחברת ביטוח הרכב מעניקה לכם באמצעות פוליסת ביטוח הרכב, יקבעו על פי מספר נתונים, משתנים וסטטיסטיקות שחברת ביטוח הרכב תראה לנכון לחשבם. כאשר מדובר בפוליסת ביטוח חובה, חברות הביטוח מחויבות לחשב את תעריפי הפרמיה על סמך הנתונים שקובע החוק. חברת הביטוח אינה רשאית לשנות את החישוב אלא, רק כאשר זה פועל לטובתו של המבוטח.

באיזה מקרים ביטוח חובה יעניק פיצויים?
בכל מקרה בו נפגע אדם כלשהו (הנהג המבוטח, נהגים אחרים או הולכי רגל), מכלי הרכב המבוטח, כתוצאה משימוש בכלי הרכב המבוטח. יתרה מזאת, חשוב להגדיר כי תאונה נחשבת לכזאת לא רק במקרים בהם הנהג נסע ברכב. גם מקרים בהם הרכב חנה, הרכב התדרדר ללא הנהג בפנים ושאר מקרים נוסח זה, נחשבים כתאונה, ולכן גם מקרים אלה יכללו בפוליסת ביטוח חובה לרכב ויעניקו פיצוי כספי למבוטח.

איך נקבע סכום הפיצוי במקרה של תאונה?
גובה הפיצויים במקרה של תאונה שהובילה לנזקי גוף, יקבע על פי חוות דעת רפואית. כך יוצא שבמקרה של תאונה, חברת הביטוח בה רכשתם פוליסת ביטוח חובה, תישא בכל הוצאות שנגזרות מהנזק הגופני שנגרם. למשל: חברת ביטוח הרכב תישא בהוצאות האשפוז, השיקום ואף תעניק פיצוי כספי על כל משך אובדן ההכנסות שנגרם בשל התאונה.

האם ביטוח חובה זהה בכל החברות?
ביטוח חובה לרכב מעניק את אותם הכיסויים בכל חברות ביטוח הרכב אולם, המחירים בין חברות הביטוח משתנים. הסיבות לשינוי יהיו בעקבות הנחות כאלה ואחרות שחברות ביטוח הרכב יציעו ללקוחותיהן. למשל: חברת ביטוח אחת תוזיל את תעריפי פוליסת ביטוח החובה למי שירכוש אצלה גם פוליסת ביטוח מקיף לרכב.

האם חייבים לרכוש את כל ביטוחי הרכב מאותה חברת ביטוח?
לא, אין כל חובה לרכוש את כל פוליסות ביטוח הרכב מאותה חברת ביטוח. כל מבוטח באשר הוא יכול לבחור לעצמו היכן הוא מעוניין לרכוש ביטוח רכב לרכבו על סמך רצונו, נוחותו ושיקוליו הפרטיים. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח רכב חובה בחברת ביטוח אחת, ביטוח מקיף לרכב בחברת ביטוח אחרת, ואף ביטוח צד ג’ לרכב מסוכנות ביטוח כלשהיא.

מה עושים כאשר יש שני רכבים בהם נוהג המבוטח?
כאשר אדם מחזיק בשני רכבים, ונוהג בשניהם לחילופין, (למשל, כאשר לבני זוג יש שני רכבים בבית ומידי פעם הם מחליפים בניהם, או כאשר יש לאדם רכב פרטי שרכש בכספו ורכב נוסף שקיבל מהעבודה שלו) עליו לבטח את שני הרכבים. אולם, עליו לציין זאת כאשר הוא משוחח עם חברת ביטוח הרכב, מאחר ומרבית חברות ביטוח הרכב יציעו לו הנחה משמעותית בביטוח הרכב השני.

מתי מחדשים ביטוח חובה לרכב?
על פי הנורמה, רוב המבוטחים רוכשים פוליסת ביטוח חובה לרכב שנתית ולכן, הם מחדשים את פוליסת הביטוח כל שנה. ברם, במקרים מסוימים, כאשר פוליסת ביטוח החובה לרכב נרכשה לתקופה הקצרה משנה, למשל: לתקופה של שבוע ימים בלבד, או לתקופה של מספר חודשים בודדים, יש לחדשה מיד עם תום תקופת פוליסת הביטוח.

מה עושים עם פוליסת ביטוח רכב חובה כשמוכרים את הרכב?
כאשר מוכרים את הרכב, ניתן להעביר פוליסת ביטוח חובה שכבר קיימת, מרכב אחד למשנהו. כל שצריך לעשות זה להודיע על השינויים לחברת הביטוח בה נרכשה הפוליסה, והיא מצידה תעדכן את הפרטים החדשים של הרכב בפוליסת ביטוח החובה הקיימת. חשוב לציין, שיתכן כי תעריפי הפרמיה ישתנו בהתאם לשווי הרכב החדש.