ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח טרקטורונים

טרקטורונים ששימשו עד לאחרונה ככלי עבודה בלבד, הפכו כיום לתופעה מוכרת ונפוצה ברחבי הארץ. רבים מחובבי הספורט האתגרי רוכבים להם להנאתם על טרקטורונים בדרום הארץ, בצפונה ובמרכזה. על פניו, הכול טוב ויפה, אולם חשוב לזכור כי הטרקטורונים הם כלי רכב לכל דבר ואף כלי רכב מסוכנים ביותר. לא פעם אנו שומעים על תאונות טרקטורונים קשות שהסתיימו בפצועים במצב קשה ולעיתים אף בהרוגים.

בדיקה קצרה מראה כי, רבים מרוכבי הטרקטורונים אינם נשמעים להוראות הבטיחות (קסדה, קשת אחורית ועוד), אינם מקפידים על ביטוח לטרקטורון, ואף לעיתים נוהגים ללא רישיון נהיגה. נוסף על כך, בבדיקה עולה נתון מדאיג נוסף, לפיו חלק גדול מרוכבי הטרקטורונים הם בני נוער הנחשבים לחסרי אחריות שנוטים “להשתולל” ולהקל ראש בכל הקשור לבטיחות הנהיגה בטרקטורון. נתונים מדאיגים אלו, מעוררים את חברות הביטוח שפועלות על מנת למגר את התופעה ולצמצם את התאונות, ומציעות פוליסות ביטוח טרקטורונים שמחייבות הקפדה על כל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

מהו ביטוח לטרקטורון?

פוליסת ביטוח לטרקטורונים מתחלקת גם היא, בדומה לביטוח רכב פרטי לשלוש קטגוריות. ביטוח חובה לטרקטורון, המכסה מפני נזקי גוף. ביטוח מקיף לטרקטורון, המכסה מקרים של נזקי רכוש, תאונות או גניבה, וכן ביטוח צד ג’ לטרקטורון – שמטרתו לכסות נזקים הנגרמים לצד שלישי. כל טרקטורון מחויב בביטוח אחד בלבד, בביטוח החובה.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג’ חשובים גם הם, בעיקר כשמדובר בטרקטורונים ובנהגים הצעירים שסיכויים להיקלע לתאונות גבוהים. מי שירכוש פוליסת ביטוח טרקטורונים, הכוללת בתוכה גם ביטוח מקיף וביטוח חובה, יבטיח לעצמו כיסוי מלא במקרים של גניבה, בלאי, תאונות, ונזקים לכלי רכב אחרים,  ולכן רצוי לרכוש ביטוח טרקטורונים המכסה את כל המצבים והסיכונים שטרקטורונים נקלעים אליהם.

היות והטרקטורונים הפכו לאחרונה לכלי רכב מסוכנים ביותר ומרבית האנשים נוטים להקל ראש בחשיבותם, חברות הביטוח נוטות להקשות על בעלי הטרקטורונים ומייקרות את פוליסות ביטוח הטרקטורונים בתקווה לשנות את התפיסה לגביהם. לדוגמא: על מנת למזער את תופעת ההתרברבות של בני הנוער, חברות הביטוח מציעות פוליסת ביטוח שמבטחת רק את בעל הטרקטורון, וגם זאת בהתניה של רישיון נהיגה תקף והגבלת גיל. באופן זה, הן פועלות במטרה למנוע מבני נוער להסתכן ולהשתולל כמו שהיו עלולים לעשות, אם פוליסת הביטוח הייתה מאפשרת להם כיסוי במצבים מסוכנים שונים בהם הם מרכיבים נהג אחר או נותנים לנהג אחר לרכוב על הטרקטורון. מכל מקום, חובה לרכוש ביטוח טרקטורונים גם אם מדובר בביטוח חובה בלבד.