ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח מוניות

פוליסת ביטוח מוניות אינה נפוצה בכל חברת ביטוח כמו כל פוליסת ביטוח רכב אחרת, זאת מאחר וחברות ביטוח רבות, נמנעות בכוונה תחילה מלבטח מוניות. לטענתן, רמת הסיכון שהן נאלצות לקחת על עצמן, כאשר מדובר בביטוח מונית, גבוהה פי שלושה מרמת הסיכון שהן לוקחות על עצמן כאשר הן מבטחות כל רכב אחר.

מחיר ביטוח למונית

דמי הביטוח של ביטוח כלי רכב נקבעים על סמך מספר פרמטרים שונים הקשורים לנהג ולרכבו, יחד עם חישוב וניתוח רמת הסיכון שחברת הביטוח מחשבת. זאת אומרת, חברות הביטוח משקללות את נתוני הנהג ורכבו ומחשבות את הסיכויים שבעל הרכב יתבע את סוכנות הביטוח. ככל שהסיכויים לתביעה, מסיבה זו או אחרת, גדולים, כך גובה הפרמיה עולה והעלויות של ביטוח הרכב הופכות יקרות יותר.

חברות הביטוח עורכות את אותו החישוב גם כאשר מדובר בביטוח מוניות, וכוללות נתונים הקשורים לנהג כמו: גילו של נהג המונית, וותק שנות נהיגתו על הכביש, עבירות ותאונות קודמות ואף עבר ביטוחי, יחד עם נתונים הקשורים למונית עצמה כמו: דגם המונית, גודל המנוע, שנת ייצור וכדומה. נתונים חשובים אלו מאפשרים לחברת הביטוח להעריך את רמת הסיכון של ביטוח המונית ולקבוע את הפרמיה, כלומר את גובה דמי הביטוח, שהיא תגבה בעבור פוליסת הביטוח למונית.

חלק מחברות הביטוח מציעות תעריפי פרמיה מוזלים לביטוח מוניות לנהגים שנחשבים “נהגים זהירים” ולכן כדאי לערוך בדיקה טרם בוחרים בפוליסת ביטוח למונית.

ביטוח מוניות מקיף – למה זה חשוב?

ישנן סיבות רבות המביאות את נהגי המוניות לתור אחר פוליסת ביטוח מוניות מקיפה ומשתלמת. הראשונה שבהן היא כמובן העובדה שהם מחויבים לכך מתוקף החוק. כל כלי רכב, בין אם מדובר במונית ובין אם מדובר ברכב פרטי חייב להיות בעל ביטוח חובה, ביטוח זה מטרתו להגן על המבוטח מפני מקרים של פגיעה או נזק גופני.

סיבה נוספת שמעודדת את בעלי המוניות לרכוש ביטוח מונית היא העובדה שמכורח עבודתם הם נושאים איתם סכומי כסף רבים ולעיתים אף מקבלים קריאות למקומות נידחים בשעות מאוחרות, כל אלה הופכים את המוניות למוקד חם לגנבי מכוניות ומעמידים הן את נהגי המוניות והן את המוניות עצמן בסיכון גבוהה. במקרים אלה, ביטוח מוניות מקיף, שתפקידו לבטח את הרכב במקרים של גניבה או נזקים, יכסה את מצבי הסיכון ויאפשר לנהג המונית להרגיש ביטחון, שכן במקרי גניבה הוא יהיה זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

יתרה מכך, היות והמונית היא כלי רכב המשמש את בעליו לצרכי עבודה, ובמקרה זה שינוע אנשים ממקום למקום, היא מבלה את רוב שעות היום בנסיעה בכבישים והסבירות לבלאי חלפיה גדול יותר מרכבים פרטיים. גם כאן ביטוח מוניות מקיף יסייע לבעל המונית, מאחר והוא מבטיח לו פיצויים במקרים של בלאי, נזקים, תאונות או גניבה ולכן חשוב מאוד שבעלי מוניות ירכשו, בנוסף לביטוח חובה, גם ביטוח מקיף למונית, ויכסו את כלל מצבי הסיכון שמוניות נמצאות בהן או עתידות להקלע אליהם.