ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב מיועד לבטח את הרכב בגין נזקי רכוש העלולים להגרם כתוצאה ממגוון רחב של תרחישים, וביניהם תאונת דרכים, גניבה, ושלל נזקים פוטנציאלים נוספים.

מה זה ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף לרכב הינו הביטוח המקיף ביותר באמצעותו ניתן לבטח כלי רכב מפני נזקי רכוש הנגרמים מפגיעה באחד מחלקי הרכב. הוא נחשב לביטוח רשות, בניגוד לביטוח חובה, ולכן ניתן לרכוש אותו בנפרד מפוליסת ביטוח החובה, ומחברת ביטוח אחרת.

חרף העובדה כי אין כל חובה לרכוש ביטוח רכב מקיף, במדינת ישראל, בה מתרחשות תאונות דרכים וגניבות רכבים רבות, רכישת פוליסת ביטוח מקיף היא עניין שבשגרה ונפוצה ביותר בעיקר בקרב בעלי רכבים חדשים אשר אינם לוקחים את הסיכון ומבטחים את רכבם בביטוח המקיף שיגן עליהם במקרה של גניבה או פריצה לרכב.

רכישת ביטוח מקיף לרכב ישן נפוצה פחות שכן חברות הביטוח לא ששות לבטח רכבים ישנים, ובמקרים בהם הן אכן מבטחות, העלות למבוטח נחשבת גבוהה ולא משתלמת. עובדות אלה מביאות לכך שבעלי רכבים ישנים מסתפקים לעיתים ברכישת ביטוח צד ג’ בלבד.

מה כולל ביטוח מקיף?

פוליסה מקיפה מאפשרת ליהנות מכל הכיסויים הכלולים בתוך ביטוח צד ג’ בסיסית ומעניקה כיסוי למגוון רחב יותר של פגיעות אפשריות. פוליסת ביטוח מקיף טיפוסית מבטחת בגין גניבות, תאונות דרכים, התלקחויות, אסונות טבע ונזקים שונים שנגרמו לכלי הרכב.

פוליסת הביטוח יכולה לכלול מגוון תוספות מיוחדות, כגון:

 • שירותי גרירה – תוספת יעילה בעת תאונה או במקרה שנתקעתם עם הרכב תוכלו לקבל גרר למוסך בו תבחרו.
 • תיקון שמשות – במקרה של נזק לשמשות הרכב התיקון יבוצע על חשבון חברת הביטוח, כחלק מהרחבות הפוליסה.
 • רכב חלופי – במידה והרכב נמצא במוסך, ניתן יהיה לקבל רכב חלופי בו תוכלו להשתמש עד לתיקון הרכב.
 • סיוע משפטי – סיוע בתביעות נגד צד ג’ במקרים של תאונה. חלק מחברות הביטוח יספקו עורך דין מטעמם או יממנו את שכר הטרחה של עורך דין שיבחר המבוטח.
 • כיסוי זמני לנהגים נוספים – מתאים במיוחד לנהגים צעירים הנוהגים ברכב כגון חיילים בחופשה.
 • שירותים מיוחדים – מגוון שירותים נוספים כגון העבת טסט לרכב, החלפת גלגל במקרה של פנצ’ר וכדומה.

גובה הפיצוי שתפצה חברת הביטוח את המבוטח במקרה שנגרם נזק, תלוי במאפיינים רבים ובתנאי הפוליסה הספציפיים. סכום הפיצוי או ה”שיפוי” נקבע בהתאם להערכת גובה הנזק שנגרם לרכב. במקרה החמור ביותר, בו נגנב רכבכם, מה שמוגדר כאבדן גמור לרכב – “טוטאל לוס”, סכום הפיצוי יהיה בהתאם לערך הרכב בטרם גניבתו. במקרה של נזק כתוצאה מתאונה, יוערך סכום הפיצוי בהתאם לבדיקת שמאי שיקבע את גובה הנזק שנגרם לרכב.

חשוב לדעת כי חברות הביטוח מתנות את הכיסוי בנקיטת פעולות בסיסיות שמטרתן להגן על הרכב ולהוריד את סיכויי גניבתו. כל אחת מחברות הביטוח קובעת את סוג מערכות המיגון הנדרש.  על פי רוב, מדובר בעזרי מיגון בסיסיים כגון אימובילייזר המותקן כיום כמעט בכל רכב חדש, אך בהם ברכבים בעלי ערך גבוה עשויות להדרש מערכות מיגון מתקדמות יותר כגון איתור והתראה בעת פריצה.

באיזה מקרים ביטוח מקיף לא תקף?

ישנם מקרים בהם פוליסת ביטוח מקיף תחשב כלא תקפה, עקב הפרת תנאי הפוליסה. להלן דוגמאות:

 • נהיגה תחת השפעה של סמים, משקאות אלכוהוליים או כל חומר המשפיע על ערנות הנהג.
 • תשלום או התחייבות לתשלום (לדוגמא, הודאה באחריות לתאונה ללא אישור מראש של חברת ביטוח), בקשר למקרה ביטוח שלא נתקבלה לגביו הסכמה מראש של המבטח.
 • העדר אמצעי מיגון הנדרש על ידי חברת הביטוח ברכב.
 • תיקון הרכב שלא בתחנות השירות המורשות על ידי חברת הביטוח.
 • שמשות – החריג מתייחס לשריטות ואף לשברים במקרים מסוימים.
 • קלקול במכלולי הרכב – מלבד כזה אשר נגרם במסגרת מקרה ביטוח שלגביו יש כיסוי (תאונה, למשל).
 • מכשירים אלקטרוניים, כגון טלוויזיה, טלפונים ומכשירים אחרים שאינם מאביזריו של הרכב.
 • צמיגים – מלבד המקרים בהם הנזק נגרם כתוצאה מקרה ביטוח שלגביו יש כיסוי.

כיצד נקבע מחיר ביטוח מקיף?

מחיר ביטוח מקיף נקבע בהתאם לפרמטרים שונים הכוללים התייחסות לשווי הרכב ומאפייני הנוהגים בו, סוג הכיסוי, דמי השתתפות עצמית ועוד. תמחור הפוליסה בהיבט של שווי הרכב לוקח בחשבון את סוג הרכב והיצרן, מודל ושנת ייצור, מחירי החלפים, “פופולאריות לגניבה” וכדומה. תמחור הביטוח בהיבט של מאפייני הנהג בוחן מספר תביעות קודמות, עבירות נהיגה, גיל וותק הנהג ועוד.

רצוי לבדוק כמה עולה ביטוח מקיף לרכב אל מול העלות של מיגון הרכב בהתאם לדרישות החברה המבטחת, ולכלול את עלות המיגון במחיר הפוליסה הכוללת. בנוסף, ויתור על מרכיבי ביטוח שונים וסוגי כיסויים נבחרים יוזיל משמעותית את דמי הביטוח, כמו גם רכישת פוליסת ביטוח מקיף חלקי המאפשרת לרכוש ביטוח ללא נזקי תאונה או ללא כיסוי גניבה.

השוואת ביטוח מקיף

ישנם פערים של עשרות אחוזים בפרמיות הביטוח המקיף המוצעות על ידי חברות הביטוח השונות. השוואת מחירים מקיפה בין החברות ומגוון הפוליסות תציג בפניכם את הפערים בעלויות ובתנאי הפוליסות, ותאפשר לכם לבחור בפוליסה המשתלמת ביותר.

בצעו השוואת ביטוח מקיף בצורה מהירה וקלה כאן באתר! מלאו את הפרטים בטופס וקבלו שלל הצעות מחיר מהחברות המובילות בישראל.