ביטוח נהג חדש – כמה עולה ביטוח נהג חדש

חברות הביטוח השונות מציעות הנחות משתלמות בביטוח מקיף. את ההנחות מציעים לכלל ציבור הנהגים – אבל יש כוכבית קטנה שתמיד חוזרת על עצמה: ביטוח רכב נהג חדש אינו נכלל באותן הצעות מוזלות ובאותן הנחות גדולות.

 ביטוח נהג חדש הוא הוצאה גדולה יותר, מאחר ומדובר בנהגים חסרי ניסיון שמעורבים ביותר תאונות. חברות הביטוח מייקרות באופן טבעי את עלות הפוליסה עבור אותם נהגים, אבל בסוף בלי ביטוח נהג חדש לא יכול לנהוג ברכב, כך שהביקוש קיים.

מה קובע את גובה הפוליסה בביטוח לרכב?

דגם הרכב, גיל הנהג או הנהגים ברכב (לפעמים מדובר בכמה בני משפחה או עובדים במקום עבודה המשתתפים ברכב אחד), שווי הרכב (לפי מחירון לוי יצחק) וכן היסטוריית התביעות של המבוטחים בשנים האחרונות.

 פוליסת ביטוח הרכב כוללת ברוב החברות גם נזקי רכוש לצד שלישי, ובחלקן זה ניתן כאופציה במחיר יקר יותר מהפוליסה הבסיסית. מעבר לכך, קיימת חובת השתתפות עצמית של המבוטח במקרה של נזק.

למה נהג חדש משלם יותר?

כאמור, את כל הטוב הזה מקבל נהג חדש במחיר כמעט כפול בהשוואת מחירי ביטוח מקיף, ולפעמים אף יותר מכך. מדוע ביטוח נהג חדש יקר יותר מהאחרים, ומה הסיבה שתחילת הדרך כנהגים בכבישים יקרה – באופן כה לא שוויוני לעומת נהגים ותיקים יותר?

 הסיבה העיקרית לכך שביטוח נהג חדש יקר יותר היא שמבחינת החברות, ביטוח רכב נהג חדש כולל תוספת סיכון גבוהה לתאונות, שעלולות לקרות כאשר ליד ההגה יושב נהג חדש ובלתי מיומן.

מה תנאי פוליסת ביטוח נהג חדש?

הגיל לא קובע ואותו נהג חדש יכול להיות גם בן 70. כל עוד לא עברו שנתיים מאז קיבל את רישיון הנהיגה, הוא עדיין לא מיומן מספיק כדי לנהוג ברכב בבטחה, גם אם הוא שירת בצבא במלחמת שלום הגליל.

 כך לפחות חושבים בחברות המספקות ביטוח נהג חדש, שהן בעלות המאה במקרה הזה. אך לא רק חברות הביטוח, גם משרד התחבורה הטיל מגבלות מסוימות על נהגים חדשים, לאחר שהוכח סטטיסטית כי הם מעורבים יותר בתאונות.

בין ההגבלות:

  • נהג מלווה עד גיל 35
  • חובת הצבת שלט נהג חדש
  • מעבר בחינה עיונית במקרה של ביצוע עבירות תנועה
  • תשלום גדול יותר עבור השתתפות עצמית

 

גם ההשתתפות העצמית במסגרת ביטוח נהג חדש הינה בסכום יקר יותר מאשר נהג ותיק. 'דמי השתתפות עצמית' הם דמי השתתפות שהמבוטח משלם במקרה של נזק או תאונה, הסכום הוא קבוע ומסוכם מראש בחוזה הפוליסה. במקרה של נהג חדש, דמי ההשתתפות מתייקרים בכ-50%.

איך מוזילים את דמי ההשתתפות, והאם זה שווה גם לנהג חדש?

דמי ההשתתפות העצמית במסגרת ביטוח רכב נהג חדש יכולים להיות זולים יותר בכמה מאות שקלים, כאשר מבצעים את התיקון ב'מוסך הסדר', כלומר מוסך שיש לו הסדר עם חברת הביטוח.

  1. ישנן חברות המציעות חבילת ביטוח נהג חדש זולה יותר, כאשר המבוטח מסכים לשלם יותר דמי השתתפות. אפשרות זו היא פחות מומלצת לנהג חדש, היות והסיכון שלו לגרימת תאונה גבוה יותר.
  1. חבילת ביטוח שמבטחת כמה מבני משפחה, וכוללת גם ביטוח נהג חדש עבור אחד מבני המשפחה, מייקרת את פוליסת ביטוח הרכב בכמה מאות שקלים.
  2. אפשרות לרכישת ביטוח רכב נהג חדש זול יותר, שאותה מציעות חברות הביטוח, היא אפשרות לחישוב התשלום לפי מספר הקילומטרים שאותם נסע הנהג החדש ברכב. מה שנקרא ביטוח לפי קילומטר נהג חדש.

 

מה ההבדל בנהיגה?

מן הסתם, מי שנמצא במסגרת ביטוח נהג חדש הוא נהג שמחויב בנהיגה עם מלווה בשלב הראשון ולכן, צפוי לנסוע פחות קילומטרים משאר בני המשפחה, ואילו לשאר בני הבית זה יחושב לפי חיוב חודשי קבוע. הדבר ניתן למעקב ושליטה באמצעות אביזר חדשני המותקן ברכב, ומאפשר הוזלה משמעותית של ביטוח רכב נהג חדש.

לכמה יכולות להגיע התוספות?

אם שאלתם את עצמכם כמה עולה ביטוח נהג חדש אז התשובה הלא פשוטה היא שביטוח רכב נהג חדש הוא כאמור יקר יותר מביטוח מקיף לנהג שאינו חדש, ומייקר את הפוליסה ממאות ועד אלפי שקלים יותר. כדי שלא תמהרו לשלם סכום כפול עבור ביטוח נהג חדש, בדקו את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם.

  • ביטוח לפי קילומטר נהג חדש – כפי שצוין, ישנן חברות ביטוח המציעות ביטוח נהג חדש לפי תחשיב הקילומטרים שאותו נהג נוסע. בדקו את האפשרות הזו ואם אתם נהגים חדשים שלא מרבים לנהוג ברכב יתכן וזו האופציה הזולה ביותר עבורכם.
  • נהג חדש כחלק מפוליסה משפחתית – אם יש לכם אפשרות לכלול את הנהג החדש בפוליסת ביטוח רכב משפחתית לצד נהגים ותיקים שצברו עבר ביטוחי תקין ונקודות זכות אצל ספקית הביטוח, יש מצב לא רע שזה הפיתרון שיוזיל עלויות עבורכם.

 

איך לבחור ביטוח רכב נהג חדש?

אם שאלתם את עצמכם איפה הכי משתלם לעשות ביטוח נהג חדש, אז התשובה היא אצל חברה שמציעה כמה שיותר אפשרויות עבורכם להוזיל את עלות ביטוח רכב נהג חדש שהיא מספקת. כיום ניתן לבדוק ולהשוות כמה עולה ביטוח רכב נהג חדש אצל חברות הביטוח השונות, ולבחור בהצעה הזולה ביותר עבורכם שתספק גם את הכיסוי הביטוחי הדרוש והמתאים עבורכם.