ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

שאלות ותשובות בנושא ביטוח מקיף

פוליסת ביטוח מקיף לרכב הינה אחת מבין שלוש פוליסות ביטוח הרכב העיקריות. המטרה העיקרית של ביטוח רכב מקיף היא להעניק למבוטח כיסוי מפני מקרים של נזקי רכוש. כלומר, פיצוי כספי במקרים בהם יגרם נזק לרכושו של המבוטח כתוצאה משימוש ברכב. ריכזנו עבורכם מגוון שאלות נפוצות בנושא.

רשימת שאלות נפוצות

האם חייבים לרכוש ביטוח מקיף?
לא. בניגוד לחובה המוטלת על כלל הנהגים באשר לרכישת ביטוח חובה, אין כל חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב. אף על פי כן, רצוי מאוד לרכשה. ואכן, מרביתם של בעלי הרכבים בארץ יבחרו לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיף וכך להוריד מעליהם את האחריות ולהימנע ממקרים עתידיים בהם עלול להיגרם חלילה, נזק לרכבם ולרכושם.

האם פוליסת ביטוח מקיף חייבת לכלול את כל הכיסויים?
ביטוח מקיף יכול לכלול בתוכו סעיפים רבים שמטרתם להעניק כיסוי והגנה במקרים של נזקי רכוש. אולם, אין כל חובה לכלול בפוליסת הביטוח את כולם. כל מבוטח, יכול לבחור בעצמו אילו הגנות הוא מעוניין לרכוש, אילו כיסויים מיותרים לו, ואילו תוספות הוא רוצה לכלול בפוליסה שהוא רוכש.

מה חשוב לבדוק כשרוכשים ביטוח מקיף?
כאשר רוכשים פוליסת ביטוח מקיף לרכב, חשוב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה. בעת הבדיקה על הלקוח לחשב אילו סעיפים נדרשים לו, ואילו תוספות ושירותים נלווים הוא מעוניין לרכוש (למשל: שירותי חילוץ וגרירה, שירותי החלפת תקר וכו’). עיון מוקדם, וויתור על הסעיפים והתוספות שלא נדרשות למבוטח, יכול להוזיל משמעותית את מחירה של פוליסת ביטוח מקיף לרכב.

אילו נזקים ברכב אינם נחשבים כתביעה?
ככלל, נזקים כמו גניבת רדיו, פגיעה בשמשות הרכב לא יחשבו בתביעה אלא אם יגרם נזק לרכב עצמו. נוסף על כך, חשוב לזכור כי כל נזק שעלול להגרם לרכוש, ואינו נכלל בתנאי פוליסת ביטוח מקיף לרכב, לא יחשב בתביעה, ויהיה באחריותו של בעל הרכב. למשל: אם המבוטח לא רכב ביטוח מקיף שכולל כיסוי מפני מקרים של פגיעות מזג האוויר (שיטפונות וכדומה), ונגרם נזק מסיבות כאלה, לא יוכל המבוטח לתבוע את חברת ביטוח הרכב בה רכש את הפוליסה ויאלץ לשאת באחריות בעצמו.

מה קורה אם הרכב הוגדר כטוטאל לוס (אובדן גמור)?
בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף, קובעים המבוטח וחברת ביטוח הרכב יחד, את כל המצבים בהם החברה תיאלץ לפצות את המבוטח. מכאן, שבמקרים בהם פוליסת ביטוח מקיף לרכב תכלול מקרים של טוטאל לוס, על חברת ביטוח הרכב המבטחת, יהיה לשלם למבוטח את שווי הרכב על פי מחיר המחירון שנקבע. יתרה מזאת, במקרים מסוימים בהם המבוטח יהיה מעוניין בכך, חברת הביטוח תספק למבוטח רכב חלופי במקום הרכב שהושבת כל זמן שיידרש (הכול כמובן, על פי תנאי הפוליסה שיקבעו).

מהם דמי השתתפות עצמית?
דמי השתתפות עצמית הם סכום כסף מוגדר מראש (בתנאי פוליסת ביטוח מקיף לרכב) אותו נדרש המבוטח לשלם במקרים בהם נגרם נזק לרכבו, והנזק לא עולה על הסכום שנקבע בינו לבין חברת ביטוח הרכב בתנאי הפוליסה. אולם, אם סכום הנזק שנגרם עולה על סכום ההשתתפות העצמית, חברת הביטוח תהיה זו שתישא בפיצויים שמצריך תיקון הנזק.

על פי מה נקבע גובה ההשתתפות העצמית בתאונה?
גובה ההשתתפות העצמית מחושב גם הוא לפי גורמים רבים של חברות ביטוח הרכב ונקבע על פי הנהג שנהג ברכב בעת התאונה. למשל, נהג צעיר שינהג ברכב בעת תאונה, ייאלץ לשלם דמי השתתפות עצמית גבוהים יותר מנהג וותיק, זאת אומרת, גובה ההשתתפות העצמית נקבע גם על פי גילו של הנהג שנהג באותה עת ברכב.