ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לנהג חדש

נהג חדש בישראל צריך לרכוש פוליסת ביטוח ייחודית בשנתיים הראשונות לנהיגתו. פוליסת ביטוח זו נקראת פוליסת ביטוח רכב לנהג חדש.

מיהו נהג חדש?

נהג חדש מוגדר ככזה מרגע שהוא מוציא את רישיון הנהיגה שלו ועד לרגע בו הוא רוכש ניסיון של שנתיים בנהיגה על הכביש. משרד התחבורה קובע שתי הגבלות שחלות על כל נהג חדש. על פי ההגבלה הראשונה, נהג חדש מחויב לנסוע במשך שלושת החודשים הראשונים מרגע הוצאת רישיונו, בליווי של נהג מלווה בלבד.

נהג מלווה מוגדר בחוק כנהג מעל גיל 24, בעל 5 שנות וותק בנהיגה לפחות, או לחילופין, כנהג מעל גיל 30, בעל 3 שנות וותק בנהיגה. על פי ההגבלה השנייה, נהג חדש יהיה רשאי להסיע ברכבו שני נוסעים לכל היותר (כל זמן שאין איתו ברכב נהג שמוגדר כמלווה).

» למידע נוסף על הגדרת נהג חדש.

ביטוח חובה לנהג חדש

פוליסת ביטוח רכב לנהג חדש תכלול בתוכה באופן קבוע ביטוח חובה לנהג חדש, המגן מפני נזקי גוף, וזאת על פי הנדרש בחוק. מאחר ונהג חדש עדיין אינו מיומן בהפעלת כלי הרכב שברשותו ובהתנהלות על הכביש באופן כללי, חשיבותה של רכישת פוליסת ביטוח חובה לנהג חדש הופכת הכרחית ומשמעותית הרבה יותר.

יתרה מכך, בנוסף על הכללים שחלים על כל הנהגים, כאשר מדובר בנהגים חדשים, החוק מקשה ומעריף עליהם הגבלות ותנאים נוספים. המטרה הכוללת של התנאים וההגבלות היא לאפשר לנהגים לרכוש את הידע ולצבור ביטחון וניסיון בכל הנוגע לנהיגה בכביש. ולכן, בעיני החוק רישיון הנהיגה שהוענק לנהגים החדשים יחשב כרישיון נהיגה “על תנאי” עד תום השנתיים הראשונות, בהם ייאלצו הנהגים החדשים להוכיח כי הם נהגים זהירים ואחראים שרשאים לנהוג בכבישי ישראל.

ביטוח מקיף לנהג חדש

פוליסת ביטוח מקיף לנהג חדש מיועדת בעיקר להבטיח לנהג החדש כיסוי והגנה מפני תביעות ביטוח במקרה של תאונה אשר במהלכה עלול להגרם נזק לרכבו או לרכבו של נהג אחר או לרכושו. פוליסה זו תעניק למבוטח את הפיצויים הכספיים שידרשו ממנו בעת תביעת ביטוח או בעת תיקון נזק שיגרם לרכבו.

חרף העובדה שסביר להניח שלמרבית הנהגים החדשים יהיה רכב זול יחסית, ורובם לא יראו את החשיבות לבטח אותו, עדיין חשוב לרכוש גם פוליסת ביטוח מקיף לנהג חדש, ועדיף שתהיה מורחבת ותכלול בתוכה גם ביטוח צד ג’ לנהג החדש.

מחיר ביטוח רכב לנהגים חדשים

חברות הביטוח מתמחרות את דמי הביטוח שהן גובות בעד פוליסות לביטוח רכב, על סמך מכלול נתונים שונים שמרכיבים את “רמת הסיכון” שהן לוקחות על עצמן. אחד הגורמים שמשפיעים על חברות ביטוח רכב בעת תמחור פוליסות ביטוח הרכב שלהן, הוא מספר שנות הוותק שיש לנהג הרכב. נתוניהם של הנהגים החדשים מעלים בצורה ניכרת את רמת הסיכון, ולכן עלות הביטוח תהיה גבוהה יותר.

חשוב לברר מה בדיוק כוללת הפוליסה, היות וכל סעיף או תוספת שתכתב בפוליסת הביטוח, משפיעה ישירות על דמי הביטוח לנהג חדש. לדוגמה: פוליסת ביטוח רכב עבור נהג חדש יכולה לכלול תוספות כמו שירות חילוץ במקרים בהם הרכב נתקע בעקבות תקלה כלשהיא, או סעיפים שמבטיחים את הכיסוי המבוקש גם במקרים בהם תהיה רעידת אדמה או מהומות.

מומלץ לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות על מנת לאתר את הביטוח המשתלם ביותר. כאן באתר תוכלו לקבל הצעות מחיר מחברות הביטוח המובילות בארץ בקלות ובמהירות. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים בטופס העליון ונציגי החברות יפנו אליכם עם מגוון הצעות אפשריות.