ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לנהג צעיר

נהג צעיר הינו מושג נפוץ בקרב חברות ביטוח רכב המציעות פוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר, בהתאם לגורמי הסיכון.

נהג צעיר: הגדרה

הגדרת נהג צעיר, לעניין ביטוח רכב אינה קבועה בחוק, וכל חברת ביטוח קובעת באופן שונה את גילו של הנהג הצעיר שהיא מבטחת בפוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר. ישנן חברות המגדירות נהג צעיר ככזה שגילו נמוך מ 24 שנים, וישנן אחרות שקובעות כי נהג צעיר נחשב נהג שגילו מתחת ל – 21 שנים.

הגדרתו של נהג צעיר תשתנה בהתאם לחברה המבטחת, כאשר כולן עורכות הפרדה בין ביטוח נהג חדש לבין ביטוח נהג צעיר. בשעה שנהג חדש מוגדר בחוק כמי שטרם מלאו שנתיים לוותק רישיון הנהיגה שלו, לנהג צעיר אין שום הגדרה בחוק, והוא מוגדר ככזה רק בעיני חברות הביטוח לצורך רכישת פוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר.

הסיבה להפרדה בין נהג צעיר לנהג וותיק, נובעת מכך שחברות הביטוח קובעות את תעריפי הפרמיה שהן גובות בעבור הביטוח, על פי קבוצת הסיכון אליה משתייך המבוטח, ועל סמך הסטטיסטיקות של חברות הביטוח. כאשר מדובר בנהגים וותיקים בעלי ניסיון ומספר רב של שנים על הכביש, הסיכויים להתרחשות תאונה או כל מקרה אחר שיוביל לתביעת חברת הביטוח נמוכים משמעותית מהסיכויים שנהגים צעירים יקלעו לתאונה כזו או אחרת וייתבעו את חברת ביטוח הרכב שמבטחת אותם.

מחיר ביטוח רכב לנהג צעיר

חברת הביטוח מחשבת את התעריפים על פי רמת הסיכון שהיא לוקחת על עצמה בעת הביטוח ומכאן שכאשר חברת ביטוח שמבטחת נהג צעיר היא מסתכנת יותר, ולכן פוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר תהיה יקרה יותר מפוליסת ביטוח זהה לנהג וותיק.

קיימים מקרים בהם חברת הביטוח לא תסכים לבטח נהגים צעירים בפוליסת ביטוח חובה. מקרים כאלה עשויים להתרחש בעיקר כאשר לנהג הצעיר יש היסטוריה של עבירות תנועה חמורות, או שהנהג הצעיר היה מעורב בתאונת דרכים בעבר. במצבים כאלה, ניתן כמובן להמשיך ולתור אחר חברות ביטוח שכן יסכימו לבטח את הנהג הצעיר, גם אם זה כרוך במחיר גבוה יותר, או לחילופין, ניתן לפנות לפול (גוף משותף לחברות הביטוח) שמטרתו לבטח את כל אותן “מסורבי ביטוח חובה” וזה מצידו יציע לכם פוליסת ביטוח חובה לנהג צעיר, אשר במרבית המקרים, תהיה יקרה יותר.