ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

שאלות ותשובות בנושא ביטוח צד ג’

ביטוח רכב צד ג’, בדומה לביטוח מקיף, מכסה נזקי רכוש. ייחודו נעוץ בכך שהוא מכסה נזקי רכוש שנגרמו לרכב אחר או לרכושו של אדם אחר (שאינו המבוטח) כתוצאה משימושו של המבוטח ברכב, ולא רק נזקים שנגרמו לרכושו של המבוטח כמו שמכסה ביטוח מקיף. לפניכם רשימת שאלות נבחרות בנושא.

רשימת שאלות נפוצות

האם חובה לרכוש ביטוח צד ג’?
רכישת ביטוח צד ג’ לרכב אינה בגדר חובה, ולמרות זאת, רכישת פוליסת ביטוח צד שלישי יכולה להיות הכרחית מאוד במקרים מסוימים. למשל: כאשר הנהג המבוטח הוא נהג צעיר, חסר ניסיון בנהיגה, שיכול להיקלע לתאונת דרכים עם רכב בעל שווי יקר. במקרה שכזה, יהיה על הנהג הצעיר לשאת במלוא הפיצוי הכספי על הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה, ואילו אם היה רוכש פוליסת מסוג זה לרכבו, חברת ביטוח הרכב הייתה זו שמשלמת את הפיצויים לנהג הרכב היקר.

למי כדאי לרכוש ביטוח צד ג’?
ככלל, לכל נהג רכב כדאי לרכוש פוליסת ביטוח צד ג’ לרכב. בין אם מדובר בנהג בעל רכב יקר ובין אם מדובר בנהג ששווי רכבו נמוך, בין אם מדובר בנהג צעיר ובין אם מדובר בנהג וותיק. היות ותאונות דרכים הן לא דבר שניתן לצפות אותו מראש, והשלכותיו יכולות להיות חמורות ויקרות, רצוי לרכוש ביטוח כזה, ולהמנע מראש ממצבים בהם הנהג ייאלץ להתמודד עם השלכות התאונה לבדו.

היכן ניתן לרכוש פוליסת ביטוח רכב צד ג’?
ניתן לרכוש פוליסת ביטוח צד ג’ במגוון חברות ביטוח רכב שונות או סוכנויות ביטוח שונות המציעות לקהל לקוחותיהן פוליסות ביטוח אלו. בנוסף, כיום, ניתן אף לרכוש ביטוח צד ג’ לרכב באמצעות אתרי האינטרנט של חברות ביטוח הרכב מבלי כל צורך להגיע לחברת הביטוח או להתקשר ולשוחח עם נציג שרות או סוכן ביטוח.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים ביטוח רכב צד ג’?
כמו כל פוליסת ביטוח רכוש לרכב, התנאים שהיא תכלול יכולים להשתנות בהתאם לחברת ביטוח הרכב המבטחת ובהתאם לרצונו של המבוטח. אי לכך, רצוי שהמבוטח יבדוק לפני שהוא רוכש פוליסת ביטוח צד ג’ לרכבו, אם תנאי הפוליסה כוללים את כל הכיסויים להם הוא נדרש ואם מחירי הפוליסה מתאימים ליכולותיו הכלכליות.

האם ניתן לרכוש ביטוח צד ג’ בנפרד מפוליסת ביטוח מקיף?
על אף העובדה שמרבית נהגי ישראל רוכשים את פוליסת ביטוח צד ג’ יחד עם פוליסת ביטוח מקיף לרכב, ניתן בהחלט לרכוש פוליסה זו גם בנפרד. הסיבה לכך שרבים רוכשים את שתי פוליסות הביטוח הללו יחדיו, נובעת מכך שחברות ביטוח רכב רבות בארץ, מציעות הנחות לאלו שרוכשים את שתי פוליסות הביטוח יחד.

האם חברת ביטוח הרכב משלמת עבור כל נזק?
חברות ביטוח רכב, ישלמו למבוטח פיצויים רק על נזקים שנכללים בתנאי פוליסת ביטוח הרכב שרכש. מבוטח בעל פוליסת ביטוח רכב צד ג’ שאינה כוללת בתוכה נזקים שנגרמו לרכושו של אחר כתוצאה מנסיעתם של נהגים אחרים מלבדו ברכב המבוטח, לא תכסה עבור נזקים שיגרמו במקרים בהם הנהג ברכב יהיה אחר מאשר המבוטח עצמו.

מתי צריך לחדש פוליסת ביטוח צד ג’?
פוליסת ביטוח צד ג’ לרכב ניתן לרכוש לתקופה סטנדרטית של שנה (כמו ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב), או לתקופות קצרות משנה. חידוש ביטוח רכב צד ג’ יעשה עם תום תוקפה של הפוליסה.