ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב היברידי

התנופה הירוקה מביאה איתה את אותות המהפכה כמעט לכל תחום אפשרי. החל משינוי דרך קבלת החשבונות הסלולאריים או הבנקאיים שלנו, צריכה מופחתת של חשמל, שימוש במוצרים ירוקים, מחזור פסולת ברמה ארצית, מזעור קרינה, המנעות מבזבוז משאבי הטבע ואף רפורמה ירוקה מהפכנית בחינוך ילדינו בגנים, בבתי הספר ובתיכונים. כעת היא כובשת גם את עולם הרכב שלנו ומשפיעה על יצרני רכב רבים הבוחרים לייצר רכבים היברידיים, כאלה המצמצמים את זיהום האוויר ומסייעים לשמירה על איכות הסביבה.

מה זה רכב היברידי?

רכב היברידי הינו רכב כלאיים בעל שני מנועים, האחד מנוע בנזין רגיל והשני מנוע חשמלי. שילובם של שני המנועים מביא לניצול חסכוני וטוב יותר של כל אחד מהם ומאפשר להשיג שתי מטרות חשובות בעת ובעונה אחת. היות ורכב היברידי מתוכנן באופן בו הוא ישתמש במנוע החשמלי כל זמן שהוא יכול, השימוש במנוע החשמלי הופך למינורי והתוצאה היא חיסכון משמעותי בצריכת הדלק. נוסף על כך, יוצא שצמצום השימוש במנוע הבנזין מפחית במידה רבה משמעותית את פליטת הגזים של הרכב, דהיינו מפחית את זיהום האוויר שלו ולכן רכב היברידי נחשב לרכב השומר על איכות הסביבה.

לאור יתרונות רכב היברידי מהבחינה הסביבתית, נעשים מאמצים ממשלתיים לעידוד השימוש ברכבים אלו. הממשלה מעניקה הטבות שונות לבעלי רכבים כאלו, לדוגמה: הפחתה ניכרת בשיעור מס רכישת רכב היברידי לעומת רכב רגיל. בעוד שיעור מס הרכישה של רכב רגיל מגיע ל90%, שיעור מס הרכישה של רכב היברידי עומד על כ-30% בלבד. יתרה מכך, ישנם גורמים נוספים שנרתמים למאמצים, כמו חברות ביטוח הרכב שמציעות גם הן הנחות משמעותיות לבעלי רכבים היברידיים.

ביטוח לרכב היברידי

פוליסת ביטוח רכב היברידי דומה לפוליסת ביטוח רגילה, בשיטה בה מתמחרים אותה. כמו בכל פוליסת ביטוח רכב רגילה, המחיר מושפע מרמת הסיכון להגשת תביעה מצד המבוטחים וממספר נתונים המשוקללים יחדיו כמו גילו של הנהג, שנות הוותק שלו ומאפייני הרכב השונים. היות ומרבית מבעלי הרכבים ההיברידיים שייכים לאוכלוסיה הבוגרת, הם נתפסים בעיני חברות הביטוח לנהגים שקולים יותר וזהירים יותר מחבריהם הנהגים הצעירים, ולכן הם מאופיינים כנהגים אחראיים, מאוזנים ורגועים ונחשבים למבוטחים משתלמים.

ניתן למצוא חברות ביטוח רכב רבות שנרתמו למהפכה הירוקה ומציעות פוליסות ביטוח לרכב היברידי שהינן מוזלות ומשתלמות שמעודדות קניית רכבים היברידיים. בין אם מדובר ברכישת ביטוח חובה או ביטוח מקיף לרכב היברידי, כדאי לערוך סקר שוק קצר לפני שבוחרים בפוליסת ביטוח רכב היברידי מאחר וכל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח רכב שונה, ושיעור ההנחה משתנה מחברת ביטוח אחת לשניה ויכול להגיע עד לכ20% הנחה בביטוח רכב היברידי.