ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב ליום אחד

כל נהג רכב מחויב על פי חוק, לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכבו בטרם הוא רשאי לנהוג בו. פוליסת ביטוח חובה היא פוליסת ביטוח אשר מטרתה להגן על נהג הרכב, הנוסעים ברכב, נוסעים ברכב אחר ואף על הולכי הרגל מפני פגיעות ונזקי גוף. פוליסות ביטוח רכב חובה מבטחות את בעל הפוליסה לתקופה של שנה, כאשר בכל שנה קיים הצורך לחדש את הפוליסה. לעיתים, מסיבות כאלה ואחרות שנעלה בהמשך, מתעורר צורך לרכוש דווקא פוליסת ביטוח רכב ליום אחד ולאו דווקא את פוליסת ביטוח הרכב הנורמטיבית.

מהו ביטוח רכב ליום אחד?

ביטוח רכב ליום אחד, דומה ברובו לפוליסת ביטוח רכב רגילה, למעט העובדה שהוא מבטח את הרכב לתקופה קצרה של יום אחד ולא לתקופה של שנה כפי שנהוג. היות והמינימום הקבוע בחוק לתקופת ביטוח רכב עומד על שבעה ימים, תעריפי הפרמיה של ביטוח ליום אחד, אינם קבועים וחברות הביטוח מרשות לעצמן לתמחר כרצונן. כתוצאה מכך, הפרמיה של פוליסת ביטוח ליום אחד תהיה ברוב המקרים יקרה יותר מהפרמיות הנדרשות במקרים הרגילים של פוליסות ביטוח רכב שנתיות.

נוסף על סיבה זו, גם העובדה שחברות הביטוח אינן רואות בפוליסת ביטוח רכב ליום אחד ככלכליות כמו פוליסות שנתיות מובילה לכך שהן מייקרות את תעריפי הפרמיה ולעיתים אף נמנעות לחלוטין מלבטח. את הפוליסה של ביטוח רכב ליום אחד, ניתן לרכוש בכמה דרכים. האחת, ליצור קשר טלפוני עם חברות הביטוח ולברר אם הן מציעות ביטוח ליום אחד. השנייה, לערוך חיפוש קצר באתרי האינטרנט של חברות הביטוח המוכרות ולבדוק אם הן מציעות פוליסת ביטוח זו ומהם התעריפים שהם גובות? כמו כן, ניתן לפנות לסוכן הביטוח הקבוע שלכם, ולברר איתו את תנאי פוליסת ביטוח רכב ליום אחד, התעריפים ושאר האפשרויות.

למי מיועד ביטוח רכב ליום אחד?

באופן כללי, במסגרת תנאי פוליסות ביטוח לרכב, ניתן לכלול נהגים נוספים פרט לבעל הפוליסה, שיהיו מבוטחים גם הם, ויהיו רשאים לנהוג ברכב. אולם, יש לציין כי פעולה זו של הוספת נהגים אחרים לפוליסת ביטוח הרכב מגדילה באופן משמעותי את תעריפי הפרמיה ומצריכה את הוספת שמותיהם ופרטי רישיון הנהיגה שלהם לפוליסת ביטוח הרכב.

מכיוון שהוספת שמותיהם של נהגים אחרים לפוליסת ביטוח רכב היא עניין יקר, רבים יבחרו להמנע ממנה או להוסיף רק את השמות של הנהגים שנוהגים ברכב בדרך קבע. בצורה זו, הם יוכלו לחסוך את הפרשי העלויות ולהימנע מתשלום פרמיה גבוהה לחינם. ברם, מה יוכלו לעשות במצבים בהם יגיע קרוב משפחה מחו”ל ויצטרך את הרכב? או כאשר אחד הילדים יתקע ללא רכבו ויידרש להשתמש ברכב שלהם? ובכן, על אף היותם לא צפויים, גם כאשר מצבים אלה מתרחשים, הם מחייבים את הנוהג ברכב להיות מבוטח. בדיוק לשם כך, ישנו ביטוח רכב ליום אחד שמאפשר לבטח נהגים לתקופה קצרה ללא התחייבות לשנה שלמה.