ביטוח רכב ליום אחד – למי הוא מתאים והאם הוא באמת שווה

יש לכם רכב ואתם משתמשים בו באופן קבוע, אך אתם רוצים להוסיף ביטוח של נהג נוסף ליום אחד? או לחילופין יש לכם רכב נוסף בו אתם מעוניינים להשתמש באופן חד פעמי מבלי לשלם ביטוח שנתי באופן שוטף?

יש לכם את האופציה לבצע זאת, על ידי ביטוח רכב ליום אחד, שמאפשר לכם לשלם רק על יום או ימי השימוש שלכם, מבלי לשלם לשווא לאורך כל החודש או השנה מבלי שאתם משתמשים ברכב תחת מטריית הביטוח.

מה זה ביטוח יומי לרכב?

ביטוח יומי לרכב – ממש כשמו כן הוא: ביטוח שמיועד עבור יום אחד בלבד. הביטוח מאפשר מגוון רחב של פעולות שקשורות ברכב, אשר כולם מתבצעים תחת יום אחד בלבד.

לא משנה אם מדובר בהוספת ביטוח של נהג נוסף לרכב, או שימוש ברכב אשר בדרך כלל אתם לא משתמשים בו ורק כעת אתם נדרשים עבורו לשימוש יומי – ביטוח יומי לרכב מאפשר לכם לחסוך כסף מיותר.

למי מתאים ביטוח רכב ליום אחד?

ביטוח רכב ליום אחד, מיועד עבור קשת רחבה של מקרים, אשר כולם מתרחשים למשך יום אחד בלבד, מה שהופך את התשלום החודשי לחברת הביטוח ללא משתלם בעליל. אז למי מומלץ לבצע ביטוח רכב ליום אחד?

שימוש ברכב יום אחד בלבד

ייתכן כי יש לכם רכב אחד, אך אתם מעדיפים להשתמש בתחבורה הציבורית ולחסוך את הכסף של הדלק והביטוח. לחילופין, יתכן כי יש לכם מספר רכבים, אשר רק הרכב אשר נמצא בשימוש שוטף מבוטח לפי שימוש.

ומה אם כעת אתם רוצים להשתמש ברכב שאינו מבוטח? במקרה בו אתם מעוניינים להשתמש בו רק למשך יום אחד בלבד, לא מומלץ לבצע עבורו ביטוח רגיל, כיוון שבמקרה זה אתם משלמים על חודש שלם למרות שבפועל אתם נוסעים יום אחד בלבד. וכך, בעזרת ביטוח יומי לרכב אתם משלמים רק על היום של השימוש ברכב ולא על כל החודש.

ביטוח ליום אחד לנהג חדש

ביטוח הרכב מכסה את הנהגים הקבועים של הרכב, אל מה קורה אם אתם מעוניינים להשאיל את הרכב שלכם, או לחילופין לאפשר לנהג שאינו קבוע בפוליסה שלכם לנהוג ברכב? לשם כך אתם נדרשים לבטח גם את הנהג, אך במידה ותבטחו אותו בביטוח חודשי של נהג חדש, תידרשו לשלם על הביטוח למשך כל החודש, למרות שבפועל השימוש של הנהג החדש היה באופן חד פעמי יום אחד בלבד. כדי שלא לשלם לשווא על חודש שלם, גם אתם תוכלו לבצע ביטוח ליום אחד לנהג חדש, וכך לשלם רק על יום השימוש של הנהג החדש ולא יותר מכך.

באילו תרחישים ביטוח ליום אחד יציל אתכם?

תארו לעצמכם שאתם טסים לחו"ל, ובתקופת השהייה שלכם לחו"ל אתם מעוניינים שלא לבטח את הרכב כיוון שהוא אינו בשימוש. מה עליכם לעשות? הרי אתם נדרשים לרכב לשם הגעה לשדה התעופה? בעזרת ביטוח רכב ליום אחד, גם אתם יכולים להגיע לשדה התעופה בבטחה כאשר הרכב שלכם מבוטח ליום אחד בלבד, כאשר לאחר מכן, בעת השהייה שלכם בחו"ל הביטוח כבר אינו תקף ולא דורש מכם תשלום חודשי.

ביטוח ליום אחד עם אורחים

ומה אם מגיע אליכם אורח?

בין היתרונות הרבים של ביטוח יומי לרכב, ניתן למצוא חוויית אירוח משלימה שאתם יכולים להעניק לאורחים שלכם בתור מארחים מושלמים. אם מגיע אליכם אורח ומעוניינים להשתמש ברכב שלכם, אתם יכולים להרשות לו זאת בלי לחשוב פעמיים, כיוון שבאופן מהיר אתם מבצעים לו ביטוח יומי לרכב, וכך מבטחים אותו כנהג חדש באופן יומי והוא יכול לנהוג ברכב בבטחה ובצורה מבוטחת.

יתרון ביטוח יומי לרכב לילדים בוגרים

הילד שלכם למד נהיגה אבל עדיין אין לו רכב משלו? מצד אחד אתם לא מעוניינים לבטח אותו באופן שוטף כיוון שהוא אינו משתמש ברכב שלכם באופן שוטף. אך האם זה אומר שלעולם הוא לא יוכל להשתמש ברכב שלכם וגם לא באופן חד פעמי? ממש לא.

בעזרת ביטוח רכב ליום אחד, גם הבחור או הבחורה שלכם יוכלו להשתמש ברכב ביום שמתחשק לכם, כאשר הם מבוטחים בביטוח רכב ליום אחד שאינו עולה לכם ביוקר כנגד כל החודש, ומאפשר לכם לפנק את הילדים שלכם מבלי לסכן אותם חלילה או לשלם סכום גבוה מידי.

מתי לא כדאי לרכוש ביטוח רכב ליום אחד?

במקרה בו אתם עומדים להשתמש ברכב לאורך תקופה, כמה ימים או חודש שלם – ההמלצה היא לבצע ביטוח מסוג אחר כמו לדוגמא ביטוח לפי ק"מ. כי אמנם, ביטוח רכב ליום אחד מאפשר לכם לחסוך ולא לשלם על הימים בהם אתם לא משתמשים ברכב שלכם, אך במקרה בו אתם עומדים להשתמש ברכב לאורך זמן, באופן מצטבר על פי ימים, הסכום אותו תידרשו לשלם יהיה גבוה יחסית – בביטוח רכב ליום אחד שמתמשך על פני זמן ארוך.

טווח המחירים של הביטוח

בדיוק כמו ביטוח רכב רגיל, גם טווח המחירים של הביטוח ליום אחד, מושפע מאין ספור גורמים אשר מובילים לתוצאה הסופית של המחיר. בין הגורמים המשפיעים על המחיר הסופי של ביטוח ליום אחד, ניתן למצוא: ניסיון הנהג אותו מבקשים להוסיף באופן זמני לפוליסה, העבר שלו בכביש ועבר הביטוח שלו, פרופיל הנהג, והמטרה הייעודית עבורה משמש הרכב ביום בו הוא מבוטח באופן זמני. שקלול סך נתונים אלו מוביל למחיר הסופי של ביטוח ליום אחד.

מה מכסה ביטוח רכב ליום אחד?

כדי לדעת מה מכסה ביטוח רכב ליום אחד, יש לבקש מחברת הביטוח את כל המידע והנתונים אשר משפיעים על הפוליסה, כיוון שרק כך ניתן לדעת מה כוללת הפוליסה.  בדרך כלל יערוך אתכם נציג החברה שיחת אפיון אשר תאפשר התאמה גבוהה בין כיסוי הפוליסה לבין הצרכים והרצונות שלכם.

ביטוח יומי לרכב

ביטוח רכב ליום אחד אונליין

הבשורה החדשה בתחום ביטוחי הרכב ליום אחד, ללא ספק נובעת מהיכולת לבצע את הביטוח בתצורת אונליין, ללא המתנה לנציג או חיוג טלפוני. בעזרת ביטוח רכב ליום אחד אונליין, גם אתם יכולים לבצע ביטוח רכב יומי בלי לחשוב פעמיים וכך לאפשר לעצמכם ולסביבה שלכם נוחות של שימוש ברכב בצורה בטוחה ומבוטחת.

לסיכום

בעזרת ביטוח רכב ליום אחד, אתם יכולים לכסות מגוון רחב של תרחישים מבלי שיהיה עליכם לשלם ביטוח לשווא על ימים בהם אתם כלל לא משתמשים ברכב. בנוסף, ניתן לבצע את ביטוח הרכב ליום אחד בתצורת אונליין קלה ומהירה.

על הכותב

צחי גולן מנחם

צחי גולן מנחם

סוכן ביטוח כבר למעלה מ10 שנים, עבדתי בחברת הראל ובסוכנויות פרטיות. תעודת מתכנן פיננסי ובעל תואר שני במנהל עסקים.