ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב ליסינג

תופעת רכבי ליסינג הפכה לפופולארית בשנים האחרונות, ורבים מהאנשים בוחרים באפשרות של ליסינג תפעולי לקניית או השכרת רכב. כל נסיעה ברכב מחייבת ביטוח רכב, ולכן גם כאשר נוהגים ברכב של חברת ליסינג, נדרשים לשלם את פוליסת הביטוח עבורו. מרבית חברות הליסינג מציעות כחבילה כוללת בעסקת הליסינג גם את ביטוח הרכב, אולם חלק קטן מהחברות מחייבות את השוכר לשלם על השכרת הרכב ועל ביטוח רכב ליסינג בנפרד.

מהו רכב ליסינג?

חברות ליסינג מציעות לאנשים פרטיים ועסקיים כאחד, לשכור רכב חדש לתקופה מסוימת שתיבחר על ידם, ליהנות מתנאי תשלום חודשיים נוחים הפרושים בדרך כלל על טווח של שלוש שנים שלאחריהן, שוכרי הרכב יוכלו לבחור בין שלוש אפשרויות: אפשרות ראשונה היא להחזיר את רכב הליסינג בתום עסקת הליסינג. אפשרות שניה היא לרכוש את רכב הליסינג בעלות כדאית ומשתלמת. אפשרות שלישית היא להחליף את רכב הליסינג “הישן” ברכב ליסינג אחר, חדש ובעסקת ליסינג חדשה.

היות ואנשים רבים חפצים ברכב חדש אך לא לכולם יש את המשאבים הכלכליים הנדרשים בכדי לרכוש לעצמם רכב חדש, תנאי המימון הנוחים של השכרת רכב בישראל באמצעות עסקאות ליסינג מהווים יתרון משמעותי. בנוסף, מאחר והרכב הינו רכב שכור והבעלות הרשמית שייכת לחברת הליסינג, נחסכת מן השוכר האחריות שבביצוע הליכים פרוצדורליים שונים שנדרשים מכורח החזקת רכב. חברת הליסינג היא שאחראית לטיפולים התקופתיים של הרכב, להליכי הטסט השנתי, ולרכישת פוליסת ביטוח לרכב ליסינג, כך יוצא שהשוכר נהנה ממגוון היתרונות של הרכב מבלי לקיחת האחריות המלווה לרכב ובלי לדאוג לטיפולים שרכב צריך.

בדיקת תנאי פוליסת ביטוח לרכב ליסינג

ביטוח לרכב ליסינג פרטי או עסקי מבוצע או על ידי שוכר הרכב או על ידי חברת הליסינג שמשכירה את הרכב. בין אם תאלצו בתור שוכרי הרכב לשלם פוליסת ביטוח רכב ליסינג ובין אם חברת הליסינג תכלול במסגרת העסקה פוליסת ביטוח לרכב ותחסוך מכם את התהליך, יש לבדוק היטב את תנאי הפוליסה, את גובה דמי ההשתתפות העצמית, את זהותם של האנשים שמורשים לנהוג ברכב, את המגבלות המצוינות בתנאי הפוליסה, ואת ההבדלים במקרים של ביטוח רכב ליסינג לנהג צעיר לעומת ביטוח רכב ליסינג לנהג וותיק.

בדיקה זו תבטיח לכם שתנאי הפוליסה יהיו טובים, משתלמים ובעיקר יתאימו לכם, שביטוח רכב הליסינג יכסה אתכם בכל המקרים האפשריים, ושתהיו מודעים להגבלות שחלות עליכם ועל הנוסעים האחרים ברכב הליסינג ששכרתם.

יתרה מזאת, במקרים בהם ביטוח רכב ליסינג יבוצע על ידכם, השוכרים, כדאי לערוך בדיקה מקיפה ולהשוות בין חברות ביטוח רכב ליסינג שונות, על מנת להבטיח את המחיר הטוב ביותר ואת תנאי הפוליסה המתאימים ביותר עבורכם.