ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב ללא שבת

ביטוח רכב ללא שבת הינו כיסוי ביטוחי המיועד בעיקר לציבור הדתי, שומרי השבת בישראל. ביטוח רכב ללא שבת כולל בתוכו ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג’ וזהה ברובו לכל ביטוח רכב אחר, פרט לשינויים קלים הנוגעים לתנאי הביטוח המקיף ולתנאיו של ביטוח צד ג’. היות וביטוח רכב ללא שבת מאבד את תוקפו בימי שבת ובמועדי ישראל, בעלי פוליסת ביטוח רכב ללא שבת זכאים להנחות בגובה תשלומי הפרמיה של הביטוח.

תעריפי ביטוח רכב ללא שבת

ביטוח רכב ללא שבת זול יותר מביטוח רכב רגיל וזאת מאחר וביטוח רכב כזה מבטח פחות ימים בשבוע. בעוד ביטוח רכב רגיל מבטח רכב 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, רמת הסיכון לתאונות, נזקים או גניבות גבוהה יותר מביטוח רכב ללא שבת, שמבטח את הרכב פחות ימים בשבוע ופחות ימים בשנה. תעריפי ביטוח רכב ללא שבת, נגזרים גם הם ממאפיינים שונים כמו גילו של הנהג, שנות הוותק שלו, מין הנהג, מקום המגורים, סוג הרכב, נפח המנוע, מקרי תאונות ועבר ביטוחי, משוקללים יחדיו ורק לאחר חיסור של הימים בהם הרכב אינו בשימוש, התעריפים צונחים והופכים לזולים יותר.

חשוב לדעת כי תעריפי ביטוח רכב ללא שבת משתנים בין חברת ביטוח אחת לחברת ביטוח אחרת, וחשוב מכך, לא כל חברת ביטוח מציעה פוליסה לביטוח רכב ללא שבת. לכן, רצוי לערוך סקר שוק קטן, לברר אילו חברות ביטוח מציעות פוליסת ביטוח רכב ללא שבת ומהם המחירים שכל חברה מציעה.

הגבלות ביטוח רכב ללא שבת

הכיסוי שמעניקה חברת הביטוח לבעלי פוליסת ביטוח רכב ללא שבת, אינו בתוקף בימים בהם אדם דתי אינו נוהג ברכב שלו. חברת הביטוח תקבע מראש עם בעל הפוליסה את התנאים וההגבלות שחלים על הרכב בימים בהם הרכב אינו מבוטח. כך למשל בעל הרכב ידע כי בימי שבת ובחגי ישראל כל נזק שיגרם לרכבו, לרבות תאונה או גניבה, לא יהיה באחריותה של חברת הביטוח (מאחר ובימים אלה הרכב אינו מבוטח).

אף על פי כן, יש חברות ביטוח שמאפשרות בפוליסת ביטוח רכב ללא שבת, לבטח את הרכב מפני גניבה, גם בימים בהם הרכב אינו מבוטח (דהיינו, ימי שבתות ומועדי ישראל) כל עוד שהרכב אינו בתנועה. לעומת זאת, במידה ותקרה חלילה, תאונה ברכב בעל פוליסת ביטוח רכב ללא שבת, והתאונה תתרחש ביום שבת או באחד מחגי ישראל, חברת הביטוח תסיר מעליה כל אחריות, כמפורט בתנאי פוליסת הביטוח, ובעל הרכב ייאלץ לשאת בכל הנזקים והתיקונים בעצמו.