ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לנהג ותיק

ביטוח רכב לנהג וותיק נחשב לביטוח זול יותר מביטוח רכב לנהג צעיר או לנהג חדש וזו עובדה המוכרת לכל מחקרים מוכיחים כי נהג וותיק הוא נהג שקול יותר, זהיר יותר, רגוע יותר, מנוסה יותר ואף בטוח יותר מנהג צעיר או מנהג חדש ועל כן, חברות הביטוח ערות לנתונים סטטיסטיים אלה, ומתחשבות בהן בכל פעם שהן מחשבות ומתמחרות את פוליסות ביטוח הרכב שלהן. הן מבדילות בין גילאים שונים של נהגים אלה ומציעות פוליסות ביטוח שונות לנהגים אלה – פוליסת ביטוח נהג חדש או צעיר ופוליסת ביטוח רכב לנהג וותיק.

כל חברת ביטוח מאפיינת ומחשבת את פוליסות הביטוח שלה על פי המשתנים שהיא רואה לנכון, אולם כאשר מדובר בביטוח רכב לנהג וותיק, יוצא שמרבית חברות הביטוח מפרידות בין שתי שכבות גיל עיקריות האחת – ביטוח רכב מעל גיל 45 והשנייה – ביטוח רכב מעל גיל 60.

ביטוח רכב לנהג מעל גיל 45

ביטוח רכב מעל גיל 45 הוא אחת משתי שכבות הגיל הנכללות בקטגוריה של ביטוח רכב לנהג וותיק. במסגרת קטגוריה זו, חברות הביטוח מפרידות בין פוליסות ביטוח הרכב שמוצעות לנהגים הצעירים לבין פוליסות ביטוח הרכב שמוצעות לנהגים הוותיקים ומוזילות את תעריפי דמי הביטוח שעל הנהגים הוותיקים לשלם. זאת מאחר וחברות הביטוח רואות בנהגים בני 45+ נהגים אחראיים ומנוסים יותר, נהגים שכבר צברו ניסיון ממשי בנהיגה על הכביש וכבר התמודדו עם סיטואציות שונות בכביש.

נהגים אלו נתפסים בעיני חברות הביטוח כנהגים מחושבים, שקולים ויציבים שהסיכויים לתאונה כלשהיא באשמתם היא נמוכה יותר מנהגים חדשים או מנהגים צעירים (נהגים עד גילאי 45) שנחשבים לנהגים פחות מנוסים על הכביש ולנהגים הנוטים לקחת יותר סיכונים. ומכאן שהסיכויים שיגרם נזק כלשהו שיצריך את חברת הביטוח לשלם פיצויים למבוטחים הוותיקים הוא נמוך ולכן גם תעריפי הפרמיה של ביטוח רכב לנהג וותיק הם נמוכים.

ביטוח רכב לנהג מעל גיל 60

ביטוח רכב מעל גיל 60, נכלל גם הוא בקטגוריה של ביטוח רכב לנהג וותיק זוכה לתעריפי פרמיה נמוכים יותר מביטוח רכב לנהגים צעירים. גם כאן הסיבות הן זהות, נהגים מעל גיל 60 מתאפיינים בנהיגה מנוסה, שקולה ומחושבת ואף ברכבים בעלי ערך יקר ביחס לנהגים הצעירים, כל זאת הופך אותם לנהגים שלווים יותר וזהירים יותר ומכאן שבאופן כללי הסיכון הפוטנציאלי של נהגים וותיקים מעל גיל 60 להיקלע לתאונות הוא נמוך ביותר והם מהווים “מבוטחים משתלמים” לחברות הביטוח אשר ששות להעניק להם פוליסות ביטוח רכב לנהג וותיק.

כיום, מרבית חברות הביטוח עורכות את הפרדת הגילאים הזו ומחשבות את תעריפי הפוליסות על פי משתנים אלה, ולכן כדאי לערוך השוואת ביטוח רכב ולבדוק מספר הצעות שונות של חברות ביטוח שונות המספקות את פוליסת ביטוח הרכב לנהג הוותיק ולהשוות מי מהן המשתלמת ביותר.