ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לסטודנטים

ביטוח רכב לסטודנטים הוא עניין רציני המכביד באופן משמעותי על ההוצאות החודשיות שלהם. אומנם, כל בעל רכב יודע כי אחזקת רכב היא עניין יקר המלווה בהוצאות רבות, החל מההוצאות חודשיות על דלק או חניות, הוצאות על תיקונים שגרתיים, תאונות או נזקים, הוצאות על מוסכים ומבחני רישוי שנתיים (טסט) וכלה בהוצאות ההכרחיות שכל בעל רכב מחויב אליהן מכורח החוק – הוצאות ביטוח הרכב. אולם, כאשר מדובר באוכלוסיית הסטודנטים שכבר מתקשה להתנהל כלכלית ובהקשר לביטוח רכב לסטודנטים, הדבר הופך ליקר וקשה עוד יותר.

קשיי סטודנטים בעת רכישת ביטוח רכב

כאשר סטודנטים ניצבים בפני רכישת ביטוח רכב, עומדים לצידם חסרונות רבים, המשפיעים על תעריפי ביטוח הרכב והמקשים עליהם להתנהל כלכלית. ידוע כי במהלך תקופת הלימודים סטודנטים רבים מוצאים עצמם מתזזים בין מוסדות הלימוד האקדמאים לבין קבוצות הלימוד שלאחריהן ובמינימום הזמן שנותר להם הם נאלצים לעבוד בעבודות שונות ששכרן בינוני ולרוב אינו מזהיר, במטרה לשלם על שכר הלימודים הגבוה, עלויות המחיה השגרתיות וחיי הבילוי והחברה המועטים שנשארו להם.

תנאים אלו והקשיים בהתנהלות הכלכלית מקבלים משמעות חדשה כשמתווספים אליהם ההוצאות הרבות שביטוח רכב לסטודנטים דורש. כמו כן, גם מצד חברות הביטוח המצב אינו פועל לטובתם של הסטודנטים והם נתקלים בקשיים נוספים פרט לקושי לעמוד בתשלומים השונים ולכלכל את עצמם. מרבית הסטודנטית מתחילים ללמוד במוסדות האקדמיים טרם הגיעם לגיל 24, ובמונחים של ביטוח לרכב נתון זה מהווה להם חסרון. היות וחברות הביטוח מחשיבות נהגים שגילם נמוך מגיל 24 ל”נהגים צעירים” חסרי ניסיון, שהסבירות שיתבעו את חברות הביטוח גבוהה יותר , תעריפי ביטוח הרכב לגילאים אלה הוא גבוהה מאוד, והסטודנטים מוצאים עצמם נאלצים לשלם דמי ביטוח יקרים נוספים מפאת גילם.

דרכים להוזלת עלויות ביטוח רכב לסטודנטים

על מנת להוזיל את עלויות ביטוח הרכב לסטודנטים יש לקחת בחשבון מספר גורמים ולחשב את כדאיות פוליסות ביטוח הרכב שמוצעות לסטודנטים. כיום, ישנן חברות ביטוח רבות אשר החליטו להתחשב במצוקתם של הסטודנטים (בדומה לחברות הסלולר) ולהציע תנאי פוליסת ביטוח רכב ייחודית לסטודנטים. פוליסות אלה הן פוליסות ביטוח רכב מוזלות, המותאמות במיוחד לסטודנטים ומתחשבות בקשיים הכלכליים שלהם.

חשוב לבדוק עם חברת הביטוח את כל הפרטים ותנאי פוליסת הביטוח לסטודנטים ולוודא שהיא משתלמת וכדאית לעומת חברות ביטוח אחרות המציעות גם הן פוליסות ביטוח לסטודנטים. השוואת ביטוח רכב תוך ביצוע בדיקה ועריכת סקר שוק טרם רכישת ביטוח רכב לסטודנטים יכולה להוזיל משמעותית את עלויות ביטוח הרכב לסטודנטים.

כל נהג, סטודנט או לא, מחויב לרכוש פוליסת ביטוח חובה, ברם, הוא אינו מחויב לרכוש גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג. סטודנט שיבחר שלא לעשות ביטוח מקיף ובכל זאת לעשות ביטוח צד ג’ בנפרד יבטיח לעצמו הגנה במצבים של פגיעה ברכוש של נהג אחר ויחסוך לעצמו עלויות בסדר גודל של אלפי שקלים.