ביטוח רכב לפי קמ – האם זהו הפתרון המושלם?

תכלס, אתם מוציאים סכום לא מבוטל על ביטוח הרכב שלכם, כאשר פעמים רבות אתם כלל לא משתמשים בו בצורה ממושכת במהלך החודש. למה שתשלמו לשווא כאשר אינכם משתמשים ברכב באופן שוטף? גם אנחנו מסכימים אתכם! ההמלצה הגורפת של אנשי המקצוע, היא להעביר את ביטוח הרכב שלכם, לביטוח רכב לפי קמ, כך שרק על השימוש שלכם תשלמו ולא מעבר לכך.

מה זה ביטוח רכב לפי קמ

ביטוח רכב לפי קמ, הוא ביטוח רכב אשר מאפשר לכם לשלם על הביטוח שלכם באופן ישיר למספר הקילומטרים אותם אתם גומעים. בתחילת השירות אתם רוכשים בנק קילומטרים שמאפשר לכם לשלם על ביטוח הרכב שלכם בהתאמה ישירה לשימוש ברכב שלכם. וכך, באופן יחסי אתם משלמים את הביטוח על פי מספר הקילומטרים שעברתם. כך, אתם נמנעים לשלם תשלומים מיותרים על חודשים או ימים בהם אינכם משתמשים ברכב.

למה לשלם אם אפשר לחסוך?

בעזרת ביטוח הרכב לפי קמ, גם אתם יכולים לחסוך בצורה משמעותית. במקום לשלם באופן ישיר ושוטף לחברת הביטוח ללא קשר או תלות לנסיעה שלכם, אתם יכולים לחסוך את התשלומים המיותרים ולשלם רק עבור השימוש על פי בנק קילומטרים שנקבע מראש. וכך, גם אם אתם משתמשים ברכב רק לעיתים רחוקות, אתם יכולים להיות רגועים כי אינכם משלמים לשווא על ביטוח חודשי יקר שלא באמת נדרש עבורכם, אלא סתם מבזבז את כספכם לשווא.

ביטוח רכב לפי קמ

למי מתאים לבצע ביטוח רכב לפי קילומטר

ביטוח רכב מתאים לקהלי יעד שונים, אשר המשותף ביניהם הוא אחד: הם לא נוסעים באופן שוטף ובמתכונת קבועה, מה שאומר שכדי שהם לא ישלמו לשווא על ימים וחודשים בהם הרכב שלהם כלל אינו בשימוש, ההמלצה עבורם היא לבצע ביטוח רכב לפי קילומטראז, כך שיהיה עליהם לשלם על ביטוח הרכב שלהם באופן ישיר לתצורת ומשך השימוש שלהם.

למי עוד מתאים לבצע ביטוח רכב לפי קילומטראז?

ביטוח רכב לפי קילומטראז, מתאים גם עבור מי שיש לו רכב ייעודי עבור נופש או נסיעות ארוכות, והוא אינו משתמש בו לאורך כל השנה בשימוש שוטף. בנוסף, ביטוח רכב יכול להתאים גם עבור מי שאמנם יש ברשותו רכב, אך בדרך כלל הוא מעדיף להסתייע בתחבורה ציבורית, באוטובוסים או במוניות, כאשר רק עבור נסיעות משמעותיות הוא נעזר ברכב שלו.

יש לכם רכב נוסף בבית? בצעו לו ביטוח רכב לפי קילומטר

אם יש לכם בבית רכב נוסף, שמשמש אתכם לפנאי או להיקף נסיעה נמוך יחסית עבור מטרות שונות, אין סיבה שתשלמו עליו באופן קבוע למרות שהוא לא משמש אתכם באופן ישיר וארוך טווח. כדי לאפשר לעצמכם רכבים למטרות השונות מבלי להתחייב על ביטוח יקר שינגוס בתקציב החודשי שלכם, ההמלצה היא לבצע עבור רכבים נוספים שלכם שאינם בשימוש תדיר – ביטוח רכב לפי קמ.

מהם היתרונות של ביטוח רכב לפי קמ?

לביטוח רכב לפי קילומטר, יתרונות משמעותיים, אשר הופכים אותו לביטוח המומלץ עבור נהגים שונים שעומדים בקריטריונים המומלצים לביטוח רכב לפי קילומטר. היתרונות עוסקים גם בתחום התשלומים והחיסכון בכסף, וגם בתחומים נוספים אשר משפיעים על כל מערך ההתנהלות היום יומית שלכם מול הרכב והביטוח.

אם אתם נוסעים פחות תשלמו פחות

אם אתם משתמשים ברכב שלכם באופן מועט שאינו מרובה, ואתם משלמים עליו ביטוח רגיל, למעשה אתם לא מקבלים תמורה הוגנת לתשלום שאתם מפרישים עבור הביטוח. בביטוח רכב לפי קילומטר, אתם חוסכים את התשלומים השוטפים, ומאפשרים לעצמכם לחסוך לאורך זמן כיוון שאתם משלמים אך ורק על מה שאתם נוסעים בפועל, ולא על משך זמן אקראי שלא בטוח שנסעתם בו.

למי יש כוח לאחוז ראש

כשיש לכם ביטוח רגיל, וכעת אתם עומדים לפני תקופה בה אתם יודעים כי לא תשתמשו ברכב שלכם, עליכם לאחוז ראש ולהתקשר לחברת הביטוח ולבטל באופן קבוע או זמני את הביטוח שלכם על הרכב. לעומת זאת, כאשר אתם מבצעים ביטוח רכב לפי קילומטראז, אינכם נדרשים לשום דבר כיוון שבאופן אוטומטי אינכם משלמים כאשר אינכם משתמשים ברכב.

ביטוח רכב לפי קילומטראז ללא התחייבות

פעמים רבות, כאשר אתם יודעים שאינכם עומדים להשתמש ברכב למשך תקופה ארוכה, אתם מעוניינים לבטל באופן זמני את הביטוח שלכם על הרכב על מנת לחסוך בתשלומים מיותרים. אך במקרים אלה, בדרך כלל אתם נתקלים בחומת בירוקרטיה שחברת הביטוח מעמידה מולכם, מה שגורם לכם לעיתים לוותר על החיסכון בתשלומים. אך בעזרת ביטוח רכב לפי קילומטראז, אתם מתחייבים רק לכמות הקילומטרים אותה רכשתם, ואין לכם התחייבות למשך תקופת מימוש הקילומטרים, מה שמאפשר לכם להיות משוחררים.

קבוע באופן זמני

יש לכם רכב חדש ואתם מתלבטים אם הוא מתאים לכם? או לחילופין עדיין לא החלטתם על הביטוח שמתאים לרכב שלכם אך אתם כבר מעוניינים להשתמש בו? בעזרת ביטוח הרכב לפי קמ, גם אתם תוכלו לבצע ביטוח זמני, אשר לא יבזבז לכם כסף בעת שאינכם נוסעים ברכב. וכך, תשלמו באופן ישיר לחברת הביטוח רק על פי מספר הקילומטרים שנסעתם בפועל ולא שקל מעבר לכך.

ביטוח לפי קילומטראז

חסרונות של ביטוח רכב לפי קילומטר

כמו לכל דבר בעולם, גם לביטוח רכב לפי קילומטר יש חסרונות. אמנם, אתם משלמים באופן יחסי באופן מותאם על פי מספר הקילומטרים אותם הרכב שלכם גומע. את התשלום אתם מבצעים על ידי בנק קילומטרים אותו אתם רוכשים מראש, אך מה קורה אם מבלי משים אתם עוברים את סך הקילומטרים שרכשתם מראש? במקרה כזה כל קילומטר נוסף עולה לכם ביוקר, ולכן ההמלצה היא להקפיד על מספר הקילומטרים אותם רכשתם, ובמקרה הצורך לרכוש בנק קילומטרים נוסף.

חיסרון נוסף של ביטוח רכב לפי קילומטר

פעמים רבות, כדי שחברת הביטוח תוכל למדוד את הקילומטרים אותם גמע הרכב שלכם באופן ישיר, יהיה עליכם להתקין ברכב שלכם מכשיר אשר מודד אונליין את מספר הקילומטרים שהרכב שלכם עובר. אמנם, בדרך כלל חברת הביטוח תעניק לכם את המכשיר, אך יש לקחת נתון זה בחשבון לפני הבחירה ב ביטוח רכב לפי קילומטר.

ביטוח רכב לפי קמ מחיר

ביטוח רכב לפי קמ מחיר, נע בטווח רחב למדי בהתאם למאפיינים השונים שמרכיבים את הביטוח.  למעשה, כל ביטוח שהוא משתנה במחירו בהתאם לסוג הרכב, רישיון הנהג וכמובן הכיסוי הביטוחי שמעניק הביטוח. כדי להגיע למחיר נכון, יש לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית שרלוונטית עבור הרכב והנהג שלכם. בכל מקרה, ההמלצה היא לברר מה כוללת הפוליסה ומה היא מכסה, כיוון שלתנאי הפוליסה יש השפעה מערכתית על כל אופן השימוש ברכב שלכם, כמו גם תשלומים עתידיים שיכולים להיחסך מכם בעזרת כיסוי נכון ומקיף.

לסיכום

אם גם אתם לא רוצים להיות פראיירים ולשלם לשווא על הרכב שלכם בעת שכלל אינכם משתמשים בו, ההמלצה היא לבחור בביטוח רכב לפי קילומטר, אשר מאפשר לכם לשלם ביטוח על הרכב שלכם, באופן ישיר לקילומטרים אותם הוא גומע וכך לא לשלם תשלומי ביטוח לשווא.

על הכותב

צחי גולן מנחם

צחי גולן מנחם

סוכן ביטוח כבר למעלה מ10 שנים, עבדתי בחברת הראל ובסוכנויות פרטיות. תעודת מתכנן פיננסי ובעל תואר שני במנהל עסקים.