ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לשבוע

ביטוח רכב לשבוע אינו דבר נפוץ בארצנו, אך הוא קיים, מוכר בחוק ואף ידוע למרבית סוכני הביטוח בישראל. מאחר ותעריפי הפרמיה של פוליסת ביטוח רכב לשבוע מעוגנים בחוק ולא ניתנת לשינויים מצידן של חברות הביטוח השונות, רוב חברות הביטוח יעדיפו שלא לפרט יותר מידי בעניין ביטוח רכב לפרק זמן של שבוע, ומרביתן אף לא יציעו לכם פוליסה כזו כשתדרשו לה, אלא, יציעו לכם חלופות אחרות במקום. למרות זאת, אתם רשאים לשאול את סוכני חברות הביטוח באופן ספציפי באשר לפוליסת ביטוח רכב לשבוע, ולדרוש לדעת את העליות והמחירים.

סיבות לרכישת ביטוח רכב לשבוע

סיבות שונות יכולות להוביל אתכם להתעניין ברכישת פוליסת ביטוח רכב לשבוע ימים. דוגמאות לכך יהיו למשל במקרים בהם תצטרכו לנסוע לחו”ל ותרצו לאפשר לנהג אחר, שאינו כלול בפוליסת ביטוח הרכב שלכם, לנהוג בו כזמן היעדרותכם. או כאשר תעמדו בפני מצב בו אתם צפויים לקבל רכב חדש מהעבודה, אך לבינתיים ביטוח הרכב שלכם נגמר ואתם צריכים לחדש אותו.

כל אחת מהסיבות האלה מצריכה אתכם לרכוש ביטוח רכב בהתאם לאותה סיטואציה, אולם, ביטוח רכב הוא עניין יקר שיכול להסתכם באלפי שקלים בשנה. ולכן כאשר מדובר בביטוח רכב לשבוע או ביטוח רכב לתקופה קצרה, אין צורך לרכוש פוליסת ביטוח רכב שנתית ויקרה, אלא לפנות אל סוכן ביטוח באחת מחברות הביטוח הטובות ולהתעניין באשר לתנאי פוליסת ביטוח לשבוע.

כיצד מחושבת פרמיית ביטוח רכב לשבוע?

החוק קובע כי המינימום של תקופת ביטוח רכב יעמוד על לא פחות משבוע ימים. חוק זה מחייב את כל חברות הביטוח לאפשר כחלק משירותי הביטוח שלהם גם מתן פוליסות ביטוח רכב לשבוע. מטרתו של החוק היא לסכל מראש מצבים בהם נהגים ימנעו מרכישת ביטוח רכב לשבוע ימים בעקבות עלות גבוהה ולא משתלמת של פרמיות הביטוח.

כדי למנוע מצבים אלה ולהגן על הנהגים, דהיינו על המבוטחים, מחירי הפרמיות של פוליסת ביטוח רכב לשבוע גם הן קבועות בחוק ואינן ניתנות לשינוי. על פי החוק, פרמיית ביטוח רכב לשבוע תעמוד על 5% מגובה הפרמיה השנתית שמציעה אותה חברת ביטוח, לכל יום במשך שבעה ימים תמימים. כל יום נוסף, מעבר לשבעת הימים האלו, יחויב בעלות של 5% ליום + 0.3% מהפרמיה השנתית.

חשוב לשים לב לכך שלכל חברת ביטוח יש את מחירי הפרמיות השנתיות שלה, ולכן רצוי לבדוק מספר הצעות לפוליסת ביטוח רכב זמני, להשוות בניהן ולבחור באותה פוליסת ביטוח רכב לשבוע המתאימה ביותר.