ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לתקופה קצרה

פוליסות ביטוח רכב נרכשות בדרך כלל לתקופה של שנה שלמה. פוליסות ביטוח אלה כוללות בתוכן את שלושת סוגי הביטוחים – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג’. לעיתים, מסיבות שונות, ישנו צורך ברכישת פוליסת ביטוח רכב לתקופה הקצרה מחצי שנה. אחת הסיבות שיכולות להוביל אותנו לתור אחר ביטוח רכב לתקופה קצרה, כזה שיהיה זמני ולא שנתי, תתעורר בעקבות נסיעה עתידית לחוץ לארץ אשר תדרוש מאיתנו לעזוב את הרכב. במקרים כאלה, כאשר הם ידועים לנו מראש, חבל לרכוש פוליסת ביטוח רכב שנתית היות ולא נזדקק לה, אלא רצוי לרכוש ביטוח רכב לתקופה קצרה עד לתאריך המיועד.

סיבה נוספת שיכולה לעורר בנו את הצורך לרכוש פוליסת ביטוח רכב לזמן קצר בלבד, תהיה למשל לחיילים המשרתים רחוק מביתם ומשתמשים ברכב שלהם רק בסופי שבוע או בחופשים מיוחדים. גם במקרים כאלו, אין צורך לרכוש ביטוח רכב שנתי ורצוי לחסוך את הכסף ולבטח את הרכב רק לתאריכים המיועדים באופן זמני.

כיצד מחושבת פרמיית ביטוח רכב לתקופה קצרה?

ביטוח זמני לרכב אינו נפוץ בארצנו, אך הוא קיים, מוכר בחוק וידוע למרבית סוכני הביטוח. רוב חברות הביטוח וסוכניהן יעדיפו שלא לפרט בעניין ביטוח רכב לתקופה קצרה ויציעו לכם הצעות ביטוח אחרות, חלופיות, במטרה למנוע מכם לרכוש פוליסות ביטוח לתקופה זמנית ולהמנע מהפסדים כלכליים. ברם, אתם בהחלט רשאים לשאול את סוכני הביטוח בחברות הביטוח השונות באשר לפוליסות ביטוח רכב לתקופות קצרות, לשמוע מהם את הצעותיהם ולהחליט איזו פוליסה אתם מעוניינים לרכוש.

מחירי הפרמיות של ביטוח רכב לתקופה קצרה קבועים בחוק ועומדים על 5% מגובה הפרמיה השנתית שמציעה אותה חברת ביטוח לכל יום במשך שבעה ימים, בעוד כל יום נוסף יחויב בעלות של 0.3% מהפרמיה השנתית. חברות הביטוח נדרשות לעמוד בחוק ולגבות את הפרמיות של פוליסות ביטוח רכב לתקופה קצרה, על סמך נתונים אלה שלא מביאים להן רווחים רבים, ולכן נמנעות מלהציע פוליסות ביטוח אלה לנהגים המחפשים ביטוח רכב זמני.

ביטוח רכב לתקופה קצרה – האלטרנטיבות

על מנת להמנע מעסקאות של ביטוח רכב לתקופות קצרות, חברות הביטוח יציעו למתעניינים לרכוש פוליסת ביטוח רכב שגרתית, דהיינו שנתית, ולצאת מתוך נקודת הנחה שבכל זמן נתון, הם יהיו רשאים לבטל את פוליסת הביטוח. היתרון לחברות הביטוח בהצעות דוגמת אלה, הוא שהן “מערימות” במידת מה על לקוחותיהם, שכן, הן נותנות לו את ההרגשה שמצב זה עדיף לו וחוסך לו מראש, כאשר בפועל, לקוח שיהיה מעוניין לבטל את פוליסת הביטוח יאלץ לשלם דמי ביטול שלעיתים יהיו גבוהים ולא כדאיים (דמי הביטול יקבעו בהתאם לתנאים שיכתבו בפוליסת ביטוח הרכב, וישתנו בהתאם למשך הזמן טרם רצונו של המבוטח לבטל את הפוליסה).

היתרונות שהלקוח יכול להרוויח מהצעות כאלה של חברות הביטוח יבואו לידי ביטוי במצבים בהם הוא לא יודע בדיוק את משך הזמן המדויק שהוא מעוניין לבטח את רכבו, או כאשר הוא מתכוון לרכוש רכב חדש, והוא מציין בתנאי הפוליסה שתהיה לו את ההרשאה להעביר את ביטוח הרכב מרכב הישן, לרכבו החדש. מכל מקום, מומלץ לבעל הרכב לערוך חישובים ולנתח את פרק הזמן שבו הוא מעוניין לבטח את רכבו, כמו גם לבצע השוואת ביטוח רכב, ולשמוע את הצעותיהן של מספר חברות ביטוח טרם הוא בוחר כיצד לרכוש ביטוח רכב לתקופה קצרה.