ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב נכה

מדינת ישראל עושה מאמצים רבים על מנת להקל ולסייע לאוכלוסיית הנכים בישראל לנוע ולהתנייד ממקום למקום. לשם כך, החוק מאפשר לנכים לקבל הנחות משמעותיות בבואם לרכוש רכב המוגדר כרכב נכה. חברות הביטוח שותפות לסיוע, ומציעות מגוון פוליסות ביטוח לרכב נכה משתלמות שמכסות את תנאי הפוליסה הייחודיים שביטוח רכב נכה דורש.

מהו רכב נכה?

רכב נכה שונה מרכב רגיל, ומכיל מגוון עזרים וחלפים שונים שמטרתם לעזור ולסייע לנכים להכנס אל הרכב ולשהות בו בנוחות. דוגמאות לחלפים ולעזרים אלו הם דרגשים לעלייה נוחה לרכב, מעליות שמטרתן להעלות את הנכה אל הרכב או להכניס את כיסא הגלגלים לרכב, מערכות ייחודיות המחליפות את מערכות התאוצה, הבלימה וההיגוי שברכב ושאר עזרים וחלפים אחרים שרכב נכה מכיל.

בנוסף, רכבים המיועדים לנכים הם בדרך כלל רכבים גדולים דוגמת וואנים או רכבים מסחריים, כאלו היכולים להכיל בתוכם את הטכנולוגיה השונה ואת עזרי הנכים (כסא גלגלים או הליכון). כתוצאה ממבנהו השונה של רכב הנכים ומחלפיו השונים והיקרים, מחירו של ביטוח רכב הופך להיות יקר יותר ממחירו של ביטוח רכב רגיל בסכום המוערך באלפי שקלים נוספים בשנה, דבר שמקשה על אוכלוסיית הנכים והופך את כל עניין רכב הנכים וההתניידות להוצאה יקרה מאוד.

ביטוח לרכב נכה

כפי שציינו בתחילת המאמר, מדינת ישראל מכירה ומסייעת לאוכלוסיית הנכים, ולכן כל אדם בעל נכות שיתייצב לפני הוועדה המתאימה במוסד לביטוח לאומי, יעבור את ההליכים הנדרשים ובסופם יקבל את האישורים המתאימים, יוכל לקבל הנחות משמעותיות ברכישת רכב נכים. יתרה מזאת, אדם בעל נכות שיחזיק באישורים המתאימים, יוכל לזכות גם להנחות מחברות הביטוח השונות, ולהנות מביטוח רכב נכה מוזל. יש לציין כי גם אם הרכב אינו רשום על שמו הפרטי של הנכה, אלא על שמו של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, בעל הנכות יהיה זכאי לקבלת כל ההנחות וההטבות שמדינת ישראל וחברות הביטוח מציעות.

ככלל, רכב נכה הוא רכב שיקר יותר לבטח (בעקבות כל חלקי העזר הייחודיים שלו שעולים כסף רב) ומכאן שביטוח רכב נכה הוא לרוב יקר יותר מביטוח רכב רגיל, לכן חשוב שבעל הנכות יתייצב מול סוכן חברת הביטוח ויציג בפניו את האישורים הרלוונטיים המעידים על נכותו ועל זכאותו לקבלת הנחות וכך הוא יוכל לזכות וליהנות מהטבות והנחות בפוליסת ביטוח רכב נכה.