ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

תביעת ביטוח רכב

תביעת ביטוח רכב היא דרישה לפיצוי מאת חברת הביטוח המוגשת על ידי המבוטח או צד שלישי אשר נפגע כתוצאה מכלי רכב המבוטח. התביעה מוגשת כנגד חברת הביטוח או כנגד מבוטח. במקרה של תביעה של צד שלישי נגד המובטח ישנו איסור על המבוטח להודות או לנהל כל משא ומתן מול הצד השלישי. התביעה תהיה על פי תנאי הפוליסה שנקבעו מראש.

מקרי תאונות רבים מובילים למצבים של תביעות ביטוח רכב. תאונות שנגרמות ממקרים שונים בהם הנהג אינו שם לב להתחלפותו של הרמזור לאור האדום ונכנס ברכב שמלפניו, מקרים בהם נהג הרכב לא עצר בתמרור עצור ורכב אחר נכנס בו, מקרים בהם הנהג לא הבחין בכך שהרכב שלפניו עצר להולכי הרגל, או מקרים בהם נהג כלשהו נסע חלילה ברמזור אדום. כל אלה ואחרים עלולים לגרום לנזקים גופניים או פיזיים שיובילו במוקדם או במאוחר לתביעות ביטוח רכב שונות.

תביעת ביטוח רכב תתבצע בדרך כלל סמוך להתרחשות התאונה, אך עשויה להמשך לעיתים, הרבה מעבר למצופה. חשוב להקפיד על אופן התנהלותם של הדברים לאחר התאונה, מאחר והם עלולים להשפיע ישירות על תביעת הביטוח, וכל מה שיאמר או יעשה בסמוך לזמן התאונה עלול להשליך על כך.

לאחר התרחשות התאונה, בדרך כלל, שני הנהגים המעורבים יצאו זה אל זה על מנת לבחון את הנזקים (זאת בהנחה שמדובר בתאונה ללא נפגעים פיזיים, ושני הנהגים יכולים לצאת מהרכב). ולהחליף בניהם פרטים שונים הכוללים את פרטי הרישיון, פרטי הביטוח וכמובן פרטים אישיים.

כעת, כל מה שיעשה או יאמר יכול להשפיע ישירות על התביעה, במידה ותהיה. ולכן, רצוי שלא להודות על שום דבר בפני הצד השני שיוכל בעתיד, לשמש לרעתכם. יש לצלם את כלי הרכב ובייחוד את כלי הרכב שנפגע על מנת שתהיה בידיכם תמונת מצב אמיתי של הנזק שנעשה ושלא יקרה מצב ש”יוסיפו” לכם נזקים שלא נגרמו באשמת התאונה הנוכחית. כמו כן, חשוב מאוד להודיע במהירות לחברת הביטוח שלכם.