כמה עולה ביטוח צד ג' – השוואת מחירים בין 6 החברות המובילות

עלות של פוליסת ביטוח צד ג' מושפעת משקלול של נתונים רבים הנוגעים לאופי הרכב, זהות הנהג (גיל, היסטוריה על הכביש ועוד), וכן כמות האנשים העתידים להשתמש באופן קבוע עם הרכב. סוכנות ביטוח ותיקה יכולה להשיג לכם הנחות משתלמות בתיק הביטוח שלכם.

כשאנחנו רוכשים רכב חדש, יד ראשונה, או רכב משומש, יד שנייה ומעלה, בשביל שנוכל לנהוג בו באופן חוקי ובטוח, עלינו לרכוש ביטוח רכב. מדובר על שילוב של פוליסות,

אחת מהן היא ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש, ושתי פוליסות נוספות שנרצה לרכוש בשביל שלא נצטרך להתמודד עם עלויות הכרוכות במצבים מסוימים בעצמנו ונוכל להיעזר בחברת הביטוח לשם כך. מדובר בביטוח מקיף וכן בפוליסת ביטוח צד ג' לרכב.

(לא בטוחים מה זה ביטוח מקיף? קראו עוד במאמר הבא)

מה זה ביטוח צד ג' לרכב?

חשוב לדעת מה זה ביטוח צד ג' לרכב, בשביל להבין את המשמעות שלו. להלן, דוגמא שתוכל לעזור לכם להבין את החשיבות של הפוליסה. אם חלילה גרמת באמצעות הרכב שלך נזק רכושי לרכב או הולך רגל (פגיעה באופניים וכדו') שהיה לצידך בכביש, הניזוק – שהוא צד ג' כי אינו צד בחוזה שלך מול חברת הביטוח – יכול לתבוע את חברת הביטוח של הרכב שלך.

ביטוח צד ג' מוכר גם בשוק הבנייה, כאשר קבלן שיפוצים משפץ דירה של לקוח, ושלא במתכוון גרם לנזק לרכוש של השכן. מה ששונה בביטוח רכב, שבביטוח רכב יש אפשרות לרכוש פוליסת 'ביטוח מקיף' המכסה בין היתר גם נזקים שנגרמו לצד ג'. ביטוח צד ג' אם כן, מהווה תחליף זול לביטוח מקיף.

פוליסת ביטוח צד ג', קיימת למעשה כמעט בכל תחום בו גורם שאיננו צד בפוליסה עלול להיפגע על ידי המבוטח, בין אם זה בגוף, נפש, רכוש או דברים אחרים. יש לפוליסה משמעות מאחר והיא מצמצמת באופן ניכר את העלויות הכלכליות שהמבוטח עלול לשאת בהם.

האם זו חובה לרכוש ביטוח צד ג' לרכב?

הפוליסה היחידה שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש, היא פוליסת ביטוח חובה. מי שנוהג ללא פוליסה זו, עלול להיענש על כך בצורות שונות. ביטוח צד ג', הוא איננו חובה, יחד עם זאת רצוי ומומלץ לרכוש אותו שכן, אם חס וחלילה נוצרת פגיעה ברכב או ברכוש של גורם אחר, העלות הכלכלית עלולה להיות משמעותית.

לכן משתלם להשקיע ברכישת ביטוח צד ג'. יחד עם זאת צריך לומר, במקרים רבים חברות ביטוח מחברות בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג' ומוכרות את שתי הפוליסות גם יחד.

מה משפיע על המחיר של ביטוח צד ג'?

עלות של פוליסת ביטוח צד ג' מושפעת משקלול של נתונים רבים הנוגעים לאופי הרכב, זהות הנהג (גיל, היסטוריה על הכביש ועוד), וכן כמות האנשים העתידים להשתמש באופן קבוע עם הרכב. סוכנות ביטוח ותיקה יכולה להשיג לכם הנחות משתלמות בתיק הביטוח שלכם.

כמה עולה ביטוח צד ג

מה צריך לשים לב כשרוכשים פוליסת ביטוח צד ג'?

כשרוכשים ביטוח לרכב שכולל פוליסת ביטוח צד ג' צריך לתת את הדעת להתקשרות עם סוכנות שנותנת פוליסה זולה וגם עזרה וסיוע בהגשת תביעה, וכן לרמת השירות והזמינות של חברת הביטוח. בתום תקופת הפוליסה אתם יכולים לשקול לעבור חברה, ולעשות שוב השוואת מחירים. המחירים מתעדכנים מדי תקופה, ולא מחייב שחברה שהייתה זולה בעבר היא גם כעת זולה.

כיצד בוחרים חברת ביטוח בצורה נכונה?

 • בוחנים מה כל חברה מציעה לנו מבחינת עלויות ותנאים
 • בוחנים את האמינות של החברה ואופי השירות שלה
 • מוודאים שהפוליסה שהחברה מציעה לנו אכן מתאימה לצרכים שלנו
 • קוראים המלצות וחוות דעת על כל חברה וחברה
 • אם אנחנו מבוטחים בחברה מסוימת, נרצה לבדוק עד כמה החברה מעוניינת להשאיר אותנו באמצעות שינוי התנאים לטובתנו.
 • לומדים את התחום היטב בשביל לדעת כיצד להפיק ממנו תועלת מרבית.

 

איך ניתן להוזיל פוליסת ביטוח:

 1. אל תתעצלו! בצעו סקר שוק לגבי סוכן הביטוח (נחזור על זה שוב ושוב למרות שזה נשמע טריוויאלי).
 2. בנוסף, בצעו סקר שוק לגבי חברת הביטוח (סוכן טוב המקושר עם הרבה חברות, יעשה את זה עבורכם, בכל מקרה אל תסמכו עליו בעיניים עצומות).
 3. הסכמה עקרונית ל'השתתפות עצמית בביטוח רכב' גבוהה יותר במקרה של נזק – לא תמיד מומלץ אבל כדאי לבדוק.
 4. חברות הביטוח אוהבות לראות שאתם ילדים אחראים, ודואגים בעצמכם לבטיחות הרכב – התקנת מערכות התראה ברכב יוזילו את הפוליסה.
 5. רצוי מאוד לערוך את כל הפוליסות באותה חברה (הכוונה פוליסות רכב) זה יכול להוזיל את העלויות, בפרט אם יש לנו יותר מרכב אחד. אז סביר להניח נוכל ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים.

 

כמה עולה פוליסת ביטוח צד ג'?

סקירה קצרה על חברות הביטוח המובילות בפוליסות צד ג'.

 • חברת הפניקס. חברה מבוססת ומוכרת בתחום הפנסיה, הביטוח ושוק ההון. מציעה 10% הנחה לביטוח צד ג' ללקוחות חדשים.

 • חברת AIG. חברה מוכרת בתחום הביטוחים באופן כללי, וגם בתחום ביטוחי הרכב. החברה מציעה 15% הנחה לרוכשים פוליסה באמצעות אתר האינטרנט של החברה. בנוסף לשלושה חודשי ביטוח חינם ללקוחות חדשים, שאין להם עבר של תביעות בשלושת השנים האחרונות. המבצע תקף לרכב המשמש לשימושים פרטיים, ובתנאי שגיל המבוטח הוא מעל 21.

 • חברת הראל. חברה העוסקת בביטוח, פנסיה, גמל, תיקי השתלמות, תכניות חיסכון, ניהול תיקי השקעות וקרנות נאמנות. הראל היא מהחברות הגדולות והמובילות בישראל. החברה מעסיקה סוכנים בכל רחבי הארץ. ומתמחה בכל המנעד הרחב של הביטוחים השונים, כולל ביטוח צד ג' לרכב. יש להם הצעות של עד 25% הנחה.

 • חברות נוספות המובילות בתחום ביטוח הרכב, הן: ביטוח ישיר (המציעה כעת עד 45% הנחה), ביטוח 9,000,000 (מציעה חיסכון של עד 2000 ₪) מנורה. ועוד.

 

בגדול עלות של ביטוח צד ג' פלוס חובה מתחיל מ-5000 ₪ ומעלה לשנה, אך כאמור, החברות מציעות הנחות ומחירים פר לקוח.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לצד ג'?

הרבה אנשים מתבלבלים בין פוליסות ביטוח מקיף לצד ג', ולכן חשוב לדעת מה ההבדל ביניהן. לפני כן נציין, ישנן חברות שנוהגות לחבר בין השתיים ולהציע אותן ביחד. יחד עם זאת, כפי שנוכל לראות קיימים הבדלים ולכן חשוב לדעת מה ההבדל בין ביטוח מקיף לצד ג'.

בעיקרון, ביטוח מקיף מתייחס לרכב שלנו ולכל פגיעה ונזק שאנחנו עלולים להתמודד איתם. החל מדברים גדולים כמו גניבה, שריפה, חבלה ברכב או חבלה ברכיבים ספציפיים, ועד לדברים קטנים כמו בעיה במצבר או תקלה נקודתית.

לעומת זאת, כפי שציינו, ביטוח צד ג' לרכב מתייחס לפגיעה ונזק שאנחנו גורמים, כנהגים, לרכוש או לנהגים. לא מדובר על נזק שנגרם לנו אלא נזק שאנחנו גורמים לאחרים. ההבדל הוא כמובן משמעותי מאחר והצד התובע את חברת הביטוח הוא שונה.

יחד עם זאת, יש נקודה אחת דומה והיא, אם הגשנו תביעה במסגרת ביטוח מקיף או הוגשה נגדנו תביעה במסגרת צד ג', אזי ששנה לאחר מכן, סביר להניח שהפרמיה שנשלם עבור הפוליסה תהיה גבוהה יותר.

סיכום

למרות שביטוח צד ג' איננו חובה, אל תוותרו עליו, תשקיעו זמן ומחשבה בתהליך הרכישה, תעשו סקר שוק, ותרכשו את הפוליסה המתאימה לכם. היא יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף וכאבי ראש מיותרים.

להתראות בינתיים, נשמח לשמור על קשר. (לא כצד ג' חלילה…).