ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב לחודש

פוליסת ביטוח רכב לחודש, גם היא כמו פוליסת ביטוח רכב שנתית, כוללת בתוכה את שלושת סוגי הביטוחים ומטרתה, לאפשר לבעל הרכב כיסוי מפני נזקי גוף או נזקי רכוש שעלולים לקרות לו או לסובבים אותו. ההבדל העיקרי בין שתי פוליסות ביטוח אלה הוא במשך תקופת הביטוח.

בעוד שפוליסת ביטוח רכב שנתית מאפשרת כיסוי וביטוח למשך שנה, פוליסת ביטוח רכב לחודש מאפשרת כיסוי וביטוח לתקופה של חודש בלבד. בשתי הפוליסות, פוליסת ביטוח שנתית ופוליסת ביטוח לחודש תקבלו את אותם התנאים, אולם, התשלום עבורן יהיה שונה.

מתי צריך ביטוח רכב לחודש?

ביטוח רכב לחודש מאפשר לבטח רכב לתקופה מסוימת, קצרה מהרגיל, המוגבלת לחודש. ביטוח רכב לתקופה של חודש יהיה אפקטיבי במגוון מצבים שונים בהם נהג הרכב יידרש לבטח רכב לתקופה קצרה בלבד מסיבות שונות. למשל: כאשר אחת הסיבות שיכולות להוביל לחיפוש אחר פוליסת ביטוח רכב לחודש תהיה כאשר אדם הזמין לו רכב מיוחד בהזמנה אישית, והרכב עתיד להגיע רק בעוד חודש אך תוקפו של ביטוח הרכב הנוכחי שלו פג ועליו לחדש אותו.

סיבה נוספת שיכולה לגרום לנהגים להתעניין בביטוח רכב לחודש יכולה להיות כאשר משפחה מחו”ל מגיעים לטיול בארץ ומתעניינים ברכב למשך תקופת שהותם. בשני המקרים אין לנהגים כל עניין או צורך ברכישת פוליסת ביטוח רכב שנתית, ולכן הם יחפצו בפוליסת ביטוח רכב לחודש או לתקופה קצרה אחרת ולא ירצו לשלם על פוליסת ביטוח שנתית שתשלומי הפרמיה שלה מגיעים בקלות לאלפי שקלים.

פרמיית ביטוח רכב לחודש

גובה הפרמיה של ביטוח רכב לחודש שונה מאוד מגובה הפרמיה של פוליסות אחרת של ביטוח רכב. בעוד החוק קובע אחוזים ותעריפים ברורים לפרמיות של ביטוח רכב לשבוע או לתקופה קצרה, כאשר מדובר בפרמיות של ביטוח רכב שנתיות המחירים שונים בתכלית. על מנת לחשב את תעריפי הפרמיה שפוליסת ביטוח רכב לחודש תגבה מכם, עומדות בפניכם שתי אפשרויות, הראשונה- ליצור קשר עם אחת ממגוון חברות הביטוח שקיימות והיא זו שתספק לכם את כל המידע הדרוש, ואילו השנייה – פשוטה ומהירה הרבה יותר, היא להכנס לאחד מאתרי האינטרנט שמאפשרים לבצע הערכה והשוואה של ביטוח רכב לחודש ושל ביטוח רכב בכלל, לבצע חישוב באמצעות מחשבון ביטוח רכב ולקבל ישירות אליכם את תעריפי הפרמיה המוערכים.

היכן ניתן לרכוש ביטוח רכב לחודש?

החוק מאפשר לרכוש ביטוח רכב לחודש ואף לתקופה הנמוכה מזו. על פי הקבוע בחוק, מינימום תקופת ההשכרה שחברות הביטוח חייבות בהן הוא שבעה ימים. לפיכך, חברות הביטוח אמורות לספק את השירות הזה ולאפשר למעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח רכב לחודש שתכסה ותבטח אותם ואת רכבם לתקופה קצרה של חודש.

למרות זאת, לא בכל חברת ביטוח תמצאו פוליסות ביטוח לחודש. יש חברות ביטוח שקיבלו אישור מיוחד מהמפקח על הביטוח שלא לאפשר פוליסות ביטוח רכב לחודש, ואילו יש חברות ביטוח שמחזיקות בפוליסות ביטוח לחודש אך ימנעו מלהציע ללקוחות אותם. מכל מקום, מרבית חברות הביטוח ישתדלו להמנע מלהציע שירות זה של ביטוח רכב לחודש, וזאת משיקולים תועלתיים וכלכליים לפיהם לא משתלם להן לבטח לתקופה קצרה כזו.