ביטוח רכב

השוואת מחירים לכל סוגי הרכבים

השוואת מחירים של ביטוח רכב
מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר בקלות ובמהירות!

ביטוח רכב מסחרי

ביטוח רכב מסחרי מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות, ביטוח לרכב עד 4 טון וביטוח לרכב מעל 4 טון. פוליסת ביטוח חובה לרכב מסחרי עד 4 טון מעוגנת על פי חוק ומוגדרים בה כל הכיסויים המינימאליים וזאת בניגוד לביטוח רכב מעל 4 טון. רכב מסחרי מסוג מסויים יכול לשמש להעברת חומרים מסוכנים שמגבירים את הסיכון לדליקה ולכן יכולה להיות תוספת פרמייה עבור סיכונים מיוחדים בהתאם לסוג כלי הרכב.

הגדרת רכב מסחרי

רכב מסחרי כולל תחת הגדרתו סוגים שונים של כלי רכב כגון משאיות, מלגזות, טרקטורים, אוטובוסים, מוניות, רכבי שירות והצלה, מכליות, גרורים ונתמכים, כובשי קש או חציר, רכבים לטאטוא כבישים וכדומה.

ביטוח לרכב מסחרי עד 4 טון

כאשר מדובר בפוליסת ביטוח לרכב מסחרי עד 4 טון, משרד האוצר קבע במסגרת החוק, פוליסת ביטוח לרכב מסחרי סטנדרטית והוגדרו בה כל הכיסויים המינימאליים שצריכים להכלל בפוליסת הביטוח. חברות הביטוח רשאיות לשנות את תנאי הפוליסה רק כאשר השינוי הוא לטובתו של המבוטח, ואין בכוחן לגרוע ממשתני פוליסת ביטוח רכב זו.

מטרתו של משרד האוצר בקביעת תנאי פוליסת ביטוח רכב מסחרי, היא להגן על המבוטחים מפני הטעיות של חברות הביטוח השונות ולהבטיח לצרכנים את הכיסויים המינימאליים הנדרשים להם במסגרת ביטוח רכב מסחרי.

ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון

כאשר מדובר בביטוח מסחרי לרכב מעל 4 טון, הסיפור כבר שונה. היות ולא מצוינים בחוק תנאים מינימאליים שונים שצריכים להיכלל בפוליסת הביטוח, חברות הביטוח רשאיות לשנות את תנאי ופוליסות ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון כאוות נפשן, והן אכן עושות זאת.

סקר שוק קצר, במסגרת עריכת השוואת ביטוח רכב, מוכיח כי במקרים של ביטוח רכב מסחרי לרכב מסחרי מעל 4 טון, קיים שוני משמעותי בין חברת ביטוח אחת לשניה, ואילו כל חברת ביטוח מתמחרת אחרת את פוליסות הביטוח שלה וכוללת סעיפים שונים וכיסויים אחרים בפוליסת הביטוח. לדוגמא: לא כל חברת ביטוח תכלול את ביטוח הוצאות הגרירה, ביטוח מצבי בלאי או ביטוח המזגן (שנכללים מכורח החוק בביטוח רכב מסחרי עד 4 טון) בפוליסת ביטוח הרכב המסחרי שלה ולכן חשוב וכדאי לשים לב ולהבחין בין הכיסויים השונים שמציעה כל חברת ביטוח.

ביטוח רכב מסחרי – תוספת פרמיה

גובה הפרמיה של פוליסת הביטוח לרכב מסחרי תחושב על ידי חברות הביטוח ותקבע לפי משתנים כמו גילו של הנהג, מינו, היסטוריה של עבירות או תביעות קודמות, סוג הרכב, שווי הרכב וגילו של הרכב (ככל שהרכב יותר ישן- הפרמיה תתייקר). היות וכל פוליסת ביטוח מחושבת על פי הערכת סיכונים וסיכויים לתביעות מהמבוטחים, מקרים בהם קיים חשש לגניבה (כמו שכונות מגורים קשות יום) או במקרים בהם ידוע שבעל הרכב הוא נהג בעל מספר רב של עבירות תנועה ותאונות, שווי הפרמיה יעלה וביטוח הרכב המסחרי יהפוך יקר יותר.

יש לציין כי עבור פוליסת ביטוח רכב מסחרי יגבו סכומי פרמיה נוספים עבור ציוד אשר על הרכב, שמגבירים את הסיכוי לגניבה (כמו מנוף, או ציוד רכינה), כמו גם תוספת פרמיה במקרים בהם הרכב המסחרי משמש להעברת חומרים דליקים שמגבירים את הסיכון לדליקה.